Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Stowarzyszenie św. Celestyna obchodziło niedawno miłą uroczystość, nastąpiło bowiem uroczyste otwarcie dawnego budynku gospodarczego, który został przebudowany na nowy pawilon.
Poprzedziła je Msza św., którą odprawił ks. biskup Jacek Kiciński. Tuż po niej zaproszeni goście przeszli do nowego budynku, gdzie powitały ich założycielki stowarzyszenia, Anna Kobel, Małgorzata de Haan i Krystyna Kobel-Buys. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się posłowie Sławomir Piechota i Jacek Świat. Nie zabrakło także gospodarzy okolicznych gmin, a mianowicie Doroty Pawnuk (gm. Strzelin), Andrzeja Łuczaka (gm. Przeworno) i Tomasza Gracza (gm. Kondratowice). Pojawiła się też Anna Horodyska, która w swojej wieloletniej działalności publicznej niejednokrotnie pomagała stowarzyszeniu. Niestety, na części oficjalnej nie pojawiły się władze powiatu. W sali próżno było szukać starosty, wicestarosty, i też członków zarządu powiatu. Z zaproszenia skorzystało wielu gości
W dalszej kolejności Krystyna Kobel-Buys opowiedziała o szczegółach związanych z inwestycji. - W ramach projektu stworzono 12 nowych miejsc pracy i udostępniono obiekt dla 80 osób niepełnosprawnych o różnym stopniu niepełnosprawności. W pomieszczeniach prowadzony będzie warsztat terapii zajęciowej, szkoła przystosowująca do pracy, a także znajdzie się gabinet lekarski i psychologiczny. Przebudowa stodoły poprawia wizerunek wsi, ale także warunki i jakość naszej pracy. Projekt jest w trakcie rozliczania i powstał przy udziale środków unijnych - zaznaczyła Kobel-Buys. Następnie biskup Kiciński poświęcił pomieszczenia. Chwilę potem zaproszeni goście wygłosili przemówienia, po czym wraz z gospodarzami udali się na poczęstunek.
Anna Kobel tuż przed przecięciem wstęgi
Uroczystościom przyglądali się m. in. podopieczni stowarzyszeniaZałożycielkami stowarzyszenia są Krystyna Kobel-Buys (z lewej), Małgorzata de Haan (w środku) i Anna Kobel
Budynek poświęcił ks. biskup Jacek KicińskiOtwarciu towarzyszyło dużo radości

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Otworzyli nowoczesny budynek
brawa dla starostwa.
1. przebudowa stodoły na klinike leczenia to marnowanie pieniędzy. taniej i lepiej jest zbudować nowy budynek z nowych pachnących świeżością materiałów niż adaptować pomieszczenia dla zboża na pomieszczenia dla ludzi. taka przebudowa to kult marnotrawstwa.
2. starostwo sprawuje władze administracyjną i nie reprezentuje tylko wierzących katolików dlatego starostwu nie po drodze z wykluczaniem innej niż katolicy częśći społeczeństwa poprzez udział w gusłach i święceniach, które żadnego wpływu na działanie stowarzyszenia nie mają a w ich skutecznośc nie wierzą nawet pacjenci celestyna.
3. obecnośc człowieka, który będąc tajnym współpracownikiem tajnych służb PRL, który dzisiaj robi za pogromcę komunizmu a gromił komuznizm handlując walutami w hotelu monopol e wrocławiu wyklucza możliwość udziału w spotkaniu jakiegoś człowieka moralnie uczciwego. dzisiaj taki kapuś vel polityczny bonzo milioner odstrasza ludzi uczciwych, którzy się nim brzydzą.
4. są osoby takiego rodzaju, którym umysłowo jest bardzo blisko do stanu zdrowia pacjentów celestyna i którzy tylko na tle pacjentów celestyna mogą się cokolwiek wywyższyć z czego robią użytek.
5. lepiej aby osoby ze starostwa zrobiły przelew 5 złotych na rzecz celestyna zamiast jak inne osoby korzystać z okazji i kazać się fotografować w tym celu aby zbudować swój kapitał polityczny kosztem ludzi chorych.
6. miejsce dla tych politycznych gości jest w tym budynku ale 10 lat wcześniej.
2019-12-14 13:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz