Firma Greiton z Nysy wybuduje plac zabaw na terenie strzelińskiego Osiedla na Skarpie. Przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą ofertę, a przetarg cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wykonawców. Wystartowało w nim aż 16 firm.
Firma Greiton zaproponowała kwotę 218 940 zł i 60-miesięczny okres gwarancji. Rozpiętość zaproponowanych w przetargu kwot była spora, a te najwyższe oszacowano na ok. 300 tys. zł. W myśl podpisanej umowy przedsiębiorstwo z Opolszczyzny ma zakończyć inwestycję do 30 czerwca 2020 r.
Nowoczesny i świetnie wyposażony plac zabaw powstanie na Górze Szańcowej (przy dawnej wieży ciśnień), w sąsiedztwie boiska o sztucznej nawierzchni, siłowni zewnętrznej i toru rowerowego (pumptrack).
Zakres zadania obejmuje m.in. niwelację i przygotowanie terenu budowy, wykonanie fundamentów pod urządzenia i elementy małej architektury, przygotowanie nawierzchni bezpiecznej żwirowo-piaskowej pod urządzeniami zabawowymi, a także montaż urządzeń zabawowych i małej architektury (ławki, kosze na śmieci, regulamin, stojak na rowery). Plac zostanie otoczony ogrodzeniem z paneli, a wykonawca zadba też o humusowanie wraz z obsianiem działki trawą i wykona odcinek chodnika z kostki betonowej.
Plac zabaw będzie wyposażony w bardzo atrakcyjne urządzenia zabawowe. Do dyspozycji dzieci będą tam m.in. tyrolka, pająk, huśtawki, piaskownica, trampoliny, mostek, bujaki i koparka. Oczywiście wszystkie urządzenia będą miały niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że budowa placu zabaw to inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Strzelińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Zamieszczamy grafiki pokazujące przybliżony wygląd niektórych urządzeń zabawowych.


Komentarze   

Dziecko Permalink4 0 Dziecko
Duże
Kiedy plac zabaw będzie oddany do użytku?
2020-09-25 15:15 Cytować Zgłoś administratorowi
ściśle tajne Permalink3 +2 ściśle tajne
RE: Wybudują plac zabaw
wieża to taki dodatek do radosnej zabawy. można łączyć zabawę z elementami terapia elektro energetycznej i ultrafalowej z elementami hydro bo to i wieża z wodą
2020-04-19 07:00 Cytować Zgłoś administratorowi
RE: Wybudują plac zabaw
Szkoda że w pobliżu wieży telefoni komórkowej
2020-04-17 23:05 Cytować Zgłoś administratorowi
w Permalink1 -1 w
RE: Wybudują plac zabaw
Szkoda że w sąsiedztwie wieży telefoni komórkowej ale o tym nikt nie informuje
2020-04-17 23:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.