Dziś, 21 kwietnia, w Parku Miejskim w Strzelinie, przy zapleczu odkrytego basenu, od rana działa mobilny punkt pobierania wymazów do testów na COVID-19. Podczas tej akcji Park Miejski im. Armii Krajowej będzie niedostępny dla mieszkańców. Takie ograniczenie wprowadzono ze względów bezpieczeństwa.

W mobilnym punkcie w Strzelinie pobrano wymaz około 50 mieszkańcom powiatu strzelińskiego. Wśród nich były osoby z wcześniej potwierdzonym testem na koronawirusa i ich rodziny.
Dzięki metodzie drive-thru kontakt pomiędzy badanym a personelem medycznym jest ograniczony do niezbędnego minimum. Proces przebiega w kilku krokach. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna kwalifikuje osoby, które mają zostać poddane badaniu i udziela kompleksowej informacji, jak ma przebiegać cały proces. Następnie badany przyjeżdża własnym samochodem we wskazane miejsce w wyznaczonym terminie, a obsługa punktu drive thru zabezpieczona środkami ochrony osobistej, pobiera wymaz przez otwarte okno pojazdu. Co ważne, badany przez cały czas pozostaje w swoim samochodzie, a po kilku minutach może wrócić do miejsca zamieszkania i czekać na wynik. Badanie jest bezpłatne. Skorzystać z niego będą mogły wyłącznie osoby, które wcześniej zostały zarejestrowane i zakwalifikowane do badania przez PSSE.
Więcej na ten temat w jutrzejszym wydaniu Słowa.Komentarze   

Się Permalink2 +5 Się
RE: Dziś w Strzelinie działa mobilny punkt testowy na obecność koronawirusa
Cytuję 123qwe:
Jestem na kwarantannie. Za 3 dni wracam do pracy bez badan na covid-19 ze stanem podgoraczkowym i bólem gardla. Telefon do sanepidu " prosze kontaktować sie z lekarzem" pozdrawiam reszte miasta

Nie rób tego, dzwoń do lekarza! Śledź w domu!!!!! I tak w Powiecie Strzelińskim jest już dużo chorych, jak popatrzeć na Powiat Oławski gdzie jest 17 a Ząkowickim 11.
2020-04-21 14:00 Cytować Zgłoś administratorowi
123qwe Permalink1 +2 123qwe
Kwarantanna
Jestem na kwarantannie. Za 3 dni wracam do pracy bez badan na covid-19 ze stanem podgoraczkowym i bólem gardla. Telefon do sanepidu " prosze kontaktować sie z lekarzem" pozdrawiam reszte miasta
2020-04-21 13:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.