Od środy, 1 kwietnia, Komenda Powiatowa Powiatowa Policji w Strzelinie ma nowego komendanta. Została nim podinsp. Alicja Zabłocka.
Podinsp. Alicja Zabłocka ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo. Od początku służby związana jest z KPP w Świdnicy, gdzie od 2016 r. była naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Biega amatorsko, interesuje ją ekologia i prowadzi zdrowy tryb życia. Lubi kibicować skoczkom narciarskim.
– W pierwszych latach służby sądziłam, że jestem stworzona do pracy operacyjnej w wydziale kryminalnym - czytamy na portalu Policja 997. - Szybko jednak poczułam nowe powołanie, z wyboru i z zamiłowania zostałam dochodzeniowcem. Uważam, że ze względu na różnorodność zdarzeń, wykonywanych czynności i prowadzonych spraw jest to najbardziej interesujący, a zarazem najbardziej wymagający rodzaj służby policyjnej. Praca ta daje satysfakcję, ponieważ przynosi wymierne efekty, jakimi są pomoc ofiarom przestępstw, a także wykrycie i postawienie przed sądem ich sprawców. Jednocześnie pozwala na zdobywanie wiedzy i umiejętności, a także rozwijanie wielu cech, m.in. systematyczności, samodyscypliny, kreatywności. Kierując pracą wydziału dochodzeniowego, trzeba być bardzo elastycznym i błyskawicznie dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji. Należy szybko podejmować trafne decyzje. To wyzwala taki rodzaj adrenaliny, który bardzo wciąga, a jednocześnie motywuje – mówiła dla portalu Policja 997 podinsp. Alicja Zabłocka.

Podziękowania za 20 lat służby...
1 kwietnia podczas odprawy służbowej obowiązki komendanta powiatowego Policji w Strzelinie powierzył podinsp. Alicji Zabłockiej, wcześniejszym rozkazem, insp. Dariusz Wesołowski, p.o. komendanta wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Nowa pani komendant będzie nadzorować w jednostce pion służby kryminalnej. Bezpośredni nadzór nad pionem Prewencji i Ruchu Drogowego objął I zastępca komendanta powiatowego Policji w Strzelinie podkom. Grzegorz Maciąg.
Podczas odprawy podinsp Alicja Zabłocka i podkom. Grzegorz Maciąg podziękowali odchodzącemu na emeryturę asp. szt. Krzysztofowi Ciężarkowi, funkcjonariuszowi pionu kryminalnego. Jest on policjantem z ponad 20-letnim stażem. Przechodził stopniowo poszczególne szczeble swojej kariery, od funkcjonariusza Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, dzielnicowego w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej do detektywa Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego.

Komentarze   

kiero Permalink5 +1 kiero
RE: Strzelińska policja ma nowego komendanta
Cytuję Witek:
może zmiany spowodują, że w końcu ktoś zainteresuje się tym co wyprawia się na drodze w Pławnej, gdzie kierowcy zrobili sobie z drogi powiatowej autostradę


To jest problem większości dróg w naszym powiecie. A co sie dzieje na drodze do Wrocławia to aż włosy dęba stają.
2020-04-30 17:09 Cytować Zgłoś administratorowi
mieszkanka Pławnej Permalink4 0 mieszkanka Pławnej
RE: Strzelińska policja ma nowego komendanta
Cytuję Witek:
może zmiany spowodują, że w końcu ktoś zainteresuje się tym co wyprawia się na drodze w Pławnej, gdzie kierowcy zrobili sobie z drogi powiatowej autostradę


tak to jest jak mieszczaństwo na wieś się sprowadzi, nawet ciągnik rolniczy przeszkadza....
2020-04-30 12:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Witek Permalink3 +3 Witek
piraci drogowi
może zmiany spowodują, że w końcu ktoś zainteresuje się tym co wyprawia się na drodze w Pławnej, gdzie kierowcy zrobili sobie z drogi powiatowej autostradę
2020-04-30 08:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Smog Permalink2 +5 Smog
Smog
Borek Strz. Mieszkańcy jednego z domow ul. Jana Pawła II co wieczór palą śmieć w piecach, z kominów wydobywa się ciemny dym który natychmiast opada, nie da się do sklepu przejść ul. Olawska. Z którego? Zapraszam codziennie w okolicy godziny 19:00 bedzie sie można przekonać.
Gdzie to można zgłosić oficjalnie?
2020-04-29 19:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Oki Permalink1 +3 Oki
RE: Strzelińska policja ma nowego komendanta
Gratuluję i życzę powodzenia.
2020-04-28 21:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.