12 marca 2020 roku Aquapark „Granit” w Strzelinie został zamknięty do odwołania. Decyzja została podyktowana obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemiologicznym, który jest odpowiedzią na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, opowiedział o tym, co podczas przymusowej przerwy dzieje się na basenie.
– Gruntownie oczyszczono i zdezynfekowano niecki basenowe, zbiorniki przelewowe oraz ich cyrkulację – powiedział prezes Tomasz Charowski. – Pomalowano hol główny, wszystkie ciągi komunikacyjne, pomieszczeniaTomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, opowiedział, co podczas przymusowej przerwy dzieje się na basenie przebieralni i natrysków, pomieszczenia ratowników oraz biura; zakonserwowano schody zjeżdżalni, przeprowadzono kompleksową wymianę fug;wymyto wszystkie przeszklenia od strony wewnętrznej na hali basenowej, a specjalnymi urządzeniami doczyszczono kafelki znajdujące się na hali basenowej oraz w ciągu komunikacyjnym. Zamontowano dozowniki na specjalistyczne środki chemiczne, niezbędne do codziennego utrzymania i dezynfekcji obiektu, odświeżono i zdezynfekowano pomieszczenia toalet na wszystkich poziomach obiektu, a także dokonano wymiany skorodowanych luster w pomieszczeniach przebieralni i toalet na całym obiekcie. Skręcono i zabejcowano leżaki dla klientów, ustawione na hali basenowej oraz odświeżono sztuczne rośliny. Zmieniono obicie spękanych i przybrudzonych siedzisk wypoczynkowych, ustawionych w strefie kas. Trwają prace konserwujące i naprawcze na podbaseniu, których nie bylibyśmy w stanie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania obiektu. Dokonano także przeglądu filtrów, zbiorników wyrównawczych oraz urządzeń, które odpowiadają za prawidłową pracę części basenowej. Rozpoczęła się również niezbędna modernizacja sauny wraz z remontem pomieszczenia wypoczynkowego w strefie saun – wylicza nasz rozmówca i jednocześnie podkreśla, że zmiany te są niezbędne także w celu zapewnienia podwyższonego standardu higienicznego w stanie zagrożenia epidemicznego.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.