12 marca 2020 roku Aquapark „Granit” w Strzelinie został zamknięty do odwołania. Decyzja została podyktowana obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemiologicznym, który jest odpowiedzią na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Tomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, opowiedział o tym, co podczas przymusowej przerwy dzieje się na basenie.
– Gruntownie oczyszczono i zdezynfekowano niecki basenowe, zbiorniki przelewowe oraz ich cyrkulację – powiedział prezes Tomasz Charowski. – Pomalowano hol główny, wszystkie ciągi komunikacyjne, pomieszczeniaTomasz Charowski, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego, opowiedział, co podczas przymusowej przerwy dzieje się na basenie przebieralni i natrysków, pomieszczenia ratowników oraz biura; zakonserwowano schody zjeżdżalni, przeprowadzono kompleksową wymianę fug;wymyto wszystkie przeszklenia od strony wewnętrznej na hali basenowej, a specjalnymi urządzeniami doczyszczono kafelki znajdujące się na hali basenowej oraz w ciągu komunikacyjnym. Zamontowano dozowniki na specjalistyczne środki chemiczne, niezbędne do codziennego utrzymania i dezynfekcji obiektu, odświeżono i zdezynfekowano pomieszczenia toalet na wszystkich poziomach obiektu, a także dokonano wymiany skorodowanych luster w pomieszczeniach przebieralni i toalet na całym obiekcie. Skręcono i zabejcowano leżaki dla klientów, ustawione na hali basenowej oraz odświeżono sztuczne rośliny. Zmieniono obicie spękanych i przybrudzonych siedzisk wypoczynkowych, ustawionych w strefie kas. Trwają prace konserwujące i naprawcze na podbaseniu, których nie bylibyśmy w stanie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania obiektu. Dokonano także przeglądu filtrów, zbiorników wyrównawczych oraz urządzeń, które odpowiadają za prawidłową pracę części basenowej. Rozpoczęła się również niezbędna modernizacja sauny wraz z remontem pomieszczenia wypoczynkowego w strefie saun – wylicza nasz rozmówca i jednocześnie podkreśla, że zmiany te są niezbędne także w celu zapewnienia podwyższonego standardu higienicznego w stanie zagrożenia epidemicznego.
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.