Nie tak dawno informowaliśmy o rozpoczęciu przebudowy ulicy Energetyków w Strzelinie. Gminna inwestycja ma kosztować strzeliński samorząd ponad 1,6 mln złotych, a prace miały zakończyć się na początku stycznia 2021 r. Pojawiły się jednak niespodziewane trudności, które stawiają pod znakiem zapytania termin realizacji tej inwestycji.
– Na ulicy Energetyków firma, która rozpoczęła realizację inwestycji, odkryła gazociąg, którego nie ma na mapach – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Dobrze, że nic się nie stało, bo gazociąg jest czynny. Musimy znaleźć rozwiązanie, w jaki sposób zabezpieczyć ten gazociąg. W tym tygodniu na miejscu spotkamy się z przedstawicielami gazowni, żeby coś z tym zrobili – dodaje. O odkryciu gazociągu został poinformowany wrocławski oddział Polskiej Spółki Gazownictwa, którego przedstawiciele mają osobiście pojawić się na ulicy Energetyków. Jak informuje strzeliński magistrat, sieć gazowa jest umieszczona na zbyt małej głębokości. Zmierzona głębokość posadowienia jest niezgodna z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Sytuacja spowodowała czasowe wstrzymanie prac ziemnych.

Tekst ukazał się w 21 (1010) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

AS Permalink1 +6 AS
RE: Przebudowa ulicy Energetyków wstrzymana
Cytat:
– Na ulicy Energetyków firma, która rozpoczęła realizację inwestycji, odkryła gazociąg, którego nie ma na mapach – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. –
[censored]

Patrząc na mapę dostępną z tego przetargu, można dostrzec nitkę gazociągu o średnicy 400mm która przebiega pod DK39, która biegnie wzdłuż ul. Energetyków (po stronie magazynu, gdzie leżą słupy energetyczne) następnie na wysokości "rozdzielni" gazowej, przechodzi pod drogą i biegnie do tej rozdzielni. Później od rozdzielni gazowej biegnie gazociąg po stronie mpc o średnicy 150mm aż do skrzyżowania z Borowską.

Jak na jednej mapie coś jest słabo widoczne, to można poszukać drugiej mapy np. z poprzedniego przetargu na deszczówkę z dnia 2018-10-18, albo zgłosić się po mapę do urzędu gminy czy starostwa.
A nie ślepo kierować się geoportalem, jak to postulował użytkownik "STRZELIN" pod artykułem o Brzegowej i Konopnickiej, akurat w tym przypadku geoportal ma słabo zinwentaryzowaną mapę na tej ulicy, zresztą gdy wchodzimy na tą stronę to tam wyraźnie pisze: to tylko mapa podglądowa i nie można z niej korzystać jak z dokumentu.
2020-06-11 11:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.