Miejsce to jeszcze nie tak dawna było źródłem kłopotów, dla ludzi którzy tam mieszkali. Szczury i brud, były codziennością. Dziś nikt o tym już nie pamięta.
Są w Strzelinie miejsca, gdzie można przysiąść i porozmawiać z sąsiadami. Jakiś czas temu pisaliśmy o plantach. Dziś o innym, równie urokliwym miejscu.
Nie zawsze można, nie zawsze trzeba wyjeżdżać za miasto, żeby chwilę odpocząć. Świeżym powietrzem można odetchnąć np. na skwerze pod budynkiem, w którym mieszkamy. Jednym z bardziej kolorowych i dobrze zaprojektowanych skwerków jest skrawek zieleni na ul. Jana Pawła II. Jakiś czas temu stała tam ruina, która straszyła swoim widokiem, a jej stan techniczny był fatalny. Słusznie się więc stało, że został zburzony. - Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Osiedla Stare Miasto, Gmina Strzelin wykonała w 2019 roku koncepcję zagospodarowania terenu zielonego w rejonie wyburzonego budynku przy ul. Jana Pawła II – wyjaśniła burmistrz Dorota Pawnuk. Skoro powstał projekt, to należało znaleźć wykonawcę i to, co na papierze, przenieść do rzeczywistości. Zanim jednak mogły pojawić się barwne rośliny, należało wykonać szereg prac ziemnych. - Prace ziemne obejmowały m.in. usunięcie kostki przykrytej ziemią, wykonanie ciągów pieszych, ułożenie obrzeży z kostki kamiennej oraz montaż nowych ławek i koszy stylowych. Skwer zasilono również w energię elektryczną, dzięki czemu w okresie Świąt Bożego Narodzenia postawiona tam choinka mogła zabłysnąć światełkami. Wykonawcą tych prac była firma Globistic z Pęcza – dodała burmistrz.
Tekst ukazał się w 23 (1012) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.