Pomysł był taki, żeby znaleźć w Strzelinie miejsce, gdzie można byłoby zostawić zimową odzież dla potrzebujących. Pisaliśmy na naszych łamach, że różnie to z tym było. Przez pewien czas strach było nawet zbliżyć się to tego miejsca.
Odzież leżała na ziemi, była brudna i śmierdząca. Po naszej interwencji szafa została posprzątana i pojawiły się wieszaki. Minęło kilka miesięcy i mamy inny problem. Szafa jest praktycznie pusta. Jest czysto, wiszą wieszaki, ale odzieży jak na lekarstwo. Mamy wprawdzie lato i ciepła odzież nie jest potrzebna tak jak zimą, ale odzież jest potrzebna. Poddajemy pomysłodawcom postawienia przy SOK szafy z zimową odzieżą pod rozwagę następujące rozwiązanie. A może poszerzyć akcję na inne pory roku i przekazywać do „zimowej szafy” odzież wiosenną, letnią i jesienną?
Tekst ukazał się w 25 (1014) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

Taki Permalink1 +1 Taki
RE: „Zimowa szafa” latem
Będzie taki nowy program rządowy kufajka Plus.
2020-07-17 09:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.