Co jakiś czas wracamy do sprawy parkowania samochodów. Trudno się nie zgodzić z opinią kierowców, że w Strzelinie jest za mało miejsc parkingowych. Nie usprawiedliwia to jednak łamania przepisów.
Nie tylko w Strzelinie brakuje miejsc parkingowych. Z podobnymi problemami borykają się mieszkańcy zarówno większych, jak i mniejszych miejscowości. Jeżeli chodzi o te kwestie, to śmiało można powiedzieć, że jest to problem cywilizacyjny.
Najtrudniej znaleźć miejsce parkingowe w okolicy gmachów użyteczności publicznej, bo tam pojawia się najwięcej interesantów. Jeżeli chodzi o Strzelin, to jednym z takich miejsc jest ul. Mickiewicza i znajdująca się tam przychodnia. Na zdjęciu obok pokazujemy samochód, który został zaparkowany właśnie w najbliższej okolicy PZLA. Niestety kierowca zapomniał, że obowiązuje go ustawa Prawo o ruchu drogowym. Przepis jest precyzyjny i mówi, że należy zachować 10 m odległości od przejścia dla pieszych. W tym przypadku można mówić o centymetrach, a nie choćby jednym (!) metrze odległości. Zgodnie z taryfikatorem mandatów za niezgodne z prawem parkowanie „należy się mandat” od 100 do 300 zł.
Tekst ukazał się w 27 (1016) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.

Komentarze   

.. Permalink11 +1 ..
..
Zapraszam na Rynek, parkują wszędzie, na strefie wyłączonej z ruchu, na wjazdach miedzy klombami, naprzeciwko apteki koło strzelca, za niedługo zaparkują na chodnikach, żeby tylko być bliżej sklepu. Stoją jeden za drugim na awaryjnych pod sklepami południowej pierzei. Nikt z tym nic nie robi.
2020-08-05 17:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Wiadro Permalink10 +3 Wiadro
RE: Mistrzowie parkowania wracają
Przydałoby się co roku, ulica po ulicy przebudowywać chodniki, dobudować zatoczki, miejsca parkingowe, ale... Jak wiemy są inne palace potrzeby, bez których miasto i powiat nie przeżyją... Ratusz, koniecznie wybudować ratusz w trybie pilnym.
2020-08-03 12:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Obserwator Permalink9 +1 Obserwator
RE: Mistrzowie parkowania wracają
Cytuję Martyna:
Warto byłoby zaobserwować co dzieje się na ulicy kraszewskiego, auta parkujące pod przychodnia uniemożliwiają przejazd, co za tym idzie ta droga stała się jednokierunkowa podobna sytuacja jest na ul. Święto Jana

Na św. Jana jest totalne bezprawie auta parkują na środku skrzyżowania na trawnikach niejednokrotne blokując wyjazdy mieszkancom tłumaczenie zawsze te same''bo ja tylko na chwilę' 'sklep bank przedszkole nie ważne są przepisy byle blisko a Straż miejska i Policja przejeżdżają i zero reakcji.
2020-08-01 12:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Kropkq Permalink8 +2 Kropkq
Targ
Chcecie fajne zdjęcia? Polecam parking na basenie w dzień targowy...
2020-07-31 08:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Martyna Permalink7 +5 Martyna
Ul. Kraszewskiego i św. Jana
Warto byłoby zaobserwować co dzieje się na ulicy kraszewskiego, auta parkujące pod przychodnia uniemożliwiają przejazd, co za tym idzie ta droga stała się jednokierunkowa podobna sytuacja jest na ul. Święto Jana
2020-07-30 16:50 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink6 +3 dst
Tylko na papierze!
W Polsce przepisy są na papierze, przykładów pełno w koło w tym na drogach, jeden patrol na powiat więc ,,królowie'' szos szaleją, do tego niskie mandaty, jest ok?
2020-07-30 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Tytus de Zoo Permalink5 +6 Tytus de Zoo
omg
Cytuję Andrzej1234:
Takie pakowanie w innych miastach nie stanowi problemu choć jest niezgodne z przepisami. Podobna sytuacja jest przed skrzyżowaniem ale również parkują na styk. Prawda jest taka że jest za malo miejsc parkingowych i nikt nic z tym nie robi. w innych krajach UE takie parkowanie to standart i nikomu to nie przeszkadza a w Polsce ze wszystkim problem ale nikt nie widzi radiowozów policyjnych czy samochodów Straży Miejskiej parkujących gdzie im się tylko spodoba.Takie stare powiedzenie mówi że Zeby wymagać od kogoś trzeba zacząć od siebie.Co ty gościu pier... lisz? Nie czaisz że pieszy wchodzący na pasy zza takiego samochodu nie jest widoczny dla kierowcy który jedzie? Sam również nie widzi czy coś jedzie czy nie (pół biedy jeśli jedzie a nie zapi...la).
2020-07-30 11:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Andrzej1234 Permalink4 -8 Andrzej1234
RE: Mistrzowie parkowania wracają
Takie pakowanie w innych miastach nie stanowi problemu choć jest niezgodne z przepisami. Podobna sytuacja jest przed skrzyżowaniem ale również parkują na styk. Prawda jest taka że jest za malo miejsc parkingowych i nikt nic z tym nie robi. w innych krajach UE takie parkowanie to standart i nikomu to nie przeszkadza a w Polsce ze wszystkim problem ale nikt nie widzi radiowozów policyjnych czy samochodów Straży Miejskiej parkujących gdzie im się tylko spodoba.Takie stare powiedzenie mówi że Zeby wymagać od kogoś trzeba zacząć od siebie.
2020-07-29 14:07 Cytować Zgłoś administratorowi
54t09384386 Permalink3 +7 54t09384386
RE: Mistrzowie parkowania wracają
Jakiś czas temu kilka razy zwracałem uwagę takim młot..kom jak parkują ale niestety nie ogarnęli tego co do nich mówiłem. Najgorzej jak się skręca z Piłsudskiego a cep parkuje praktycznie przy skrzyżowaniu. Z Mickiewicza auta stoją żeby wyjechać i nie ma jak ominąć takiego złoma... Powinno być minimum 500 zł a na drugi raz 1000 zł i to wniosku do Sądu żeby nie było, że kasy nie ma.
2020-07-29 14:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Ok 8 Permalink2 +10 Ok 8
RE: Mistrzowie parkowania wracają
Na dodatek przystanki o których wspominasz również są zbyt blisko przejść dla pieszych


Cytuję Zebra:
Już kilka lat temu magistrat strzeliński deklarował zmianę organizacji ruchu w Strzelinie, a co za tym idzie nowych miejscach parkingowych. Była mowa o płatnych miejscach parkingowych. No ale cóż obiecanki cacanki a......... itd. W chwili obecnej potencjalne miejsca parkingowe blokują przystanki komunikacji miejskiej. Jak widać wspomniana komunikacja nie jest konkurencyjna dla prywatnej(osobistej) komunikacji. Problem jak zwykle w tej gminie tkwi w kierowcach a nie w urzędnikach magistratu, no cóż. W miejscowościach wiejskich nie trzeba miejsc parkingowych, no cóż.
2020-07-29 12:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.