W piątek, 31 lipca, w strzelińskim urzędzie podpisano umowę z wykonawcą na odbudowę ratusza. Prace powinny rozpocząć się już za kilka dni. Ile potrwają, jaki jest koszt inwestycji i czy budowa będzie uciążliwa dla mieszkańców?
W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli: Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina; Zdzisław Rataj, prezes spółki Strzeliński Ratusz; Marek Matyjasek z firmy Inwestbud z Wałbrzycha, która jest inwestorem zastępczym dla spółki oraz Dariusz Pożuczek, pełnomocnik konsorcjum firm Usługi Remontowo-Budowlane „Ciepły Dom” Dariusz Pożuczek z Karnkowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe MERKURY z Prudnika. Zgodnie z zawartą umową, prace budowlane powinny rozpocząć się od siedmiu do trzydziestu dni od jej podpisania. Wykonawca zapewnił, że prace przygotowawcze rozpoczną się już w pierwszych dniach obowiązywania umowy. Na wykonanie wszystkich robót objętych kontraktem i oddanie obiektu do użytkowania wykonawca ma czas do 30 września 2022 roku. Koszt odbudowy strzelińskiego ratusza to 19.905.775,45 złotych łącznie z...
Wiecej w wydaniu papierowym.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.