W ramach drugiej transzy z Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Strzelin nie dostała ani grosza na zgłoszone zadania. Teraz czeka na rozstrzygnięcie kolejnego naboru. W międzyczasie podjęto działania dotyczące realizacji dwóch ważnych inwestycji w mieście.

Podczas ostatniej, przedświątecznej sesji Rady Miejskiej Strzelina burmistrz Dorota Pawnuk przedstawiła radnym sprawozdanie z działalności między sesjami i uzupełniła je o bieżące informacje. 14 grudnia 2020 roku odbyło się spotkanie z wojewodą dolnośląskim, dotyczące Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Strzelin złożyła bowiem dwa wnioski na dofinansowanie inwestycji w ramach tego programu w drugim naborze: przebudowa węzła przesiadkowego w Strzelinie oraz budowa bieżni przy stadionie miejskim. – Mieszkańcy gminy Strzelin w ramach rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych w drugiej transzy dostali wsparcie w wysokości 0 zł.

Tekst ukazał się w 1 (1040) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

DST Permalink16 +2 DST
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Może złe wnioski napisaliśmy? Tego burmistrz nie bierze pod uwagę?
2021-01-23 23:25 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink15 +2 spajker.
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Cytuję maxymilian:
"Niezamożni dostają pakę od wojska. w paczce jest kilo cukru kilo ryżu butelka oleju kilo grochu i ocet".
Być może najedzony tak to widzi. Dla głodnego, czy dla ubogiego to jest: aż kilo cukru, aż kilo ryżu, aż butelka oleju, aż kilo grochu.

aż kilo soli. dobre. do tego potrzebne są kamery i propaganda bycia darczyńcą. w oku kamery dam komuś kilo ryżu i mam nieodpłatną reklame w telewizji .normalnie reklama w telewizji kosztuje kilka milionów złotych za minutę emisji. dla człowieka normalnego to wstyd. dla człowieka żądnego fejmu to okazja to demonstracji swojego ego.
jedni udają że budują drogi
inni udają cnotliwych darczyńców
jeszcze inni w 10ciu złożą dwa patyki w krzyż i udają że przeworno to watykan.

udawanie zawsze jest fałszem.
2021-01-22 11:04 Cytować Zgłoś administratorowi
maxymilian Permalink14 -1 maxymilian
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
"Niezamożni dostają pakę od wojska. w paczce jest kilo cukru kilo ryżu butelka oleju kilo grochu i ocet".
Być może najedzony tak to widzi. Dla głodnego, czy dla ubogiego to jest: aż kilo cukru, aż kilo ryżu, aż butelka oleju, aż kilo grochu.
2021-01-21 21:44 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink13 +4 spajker.
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Cytuję maxymilian:
W sprawie Diakonii - "Diakonia Polska jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, posiadającą status organizacji pożytku publicznego".
Jurek Owsiak - o którym nie wspomniano w poprzednim wpisie - też dzieli to co dostał od innych. Taka forma aktywność jest jednym przejawów dobroczynności.

tak. taka dobroczynnośc jest męcząca dla owsiaka. po takim dwutygodniowym wykrzykiwaniu w mikrofon do australii na wypoczynek dwutygodniowy leci samolot z aktywistami orkiestrowymi. jako nagroda za ciężką pracę żębrania pieniędzy. co ciekawe, dawcy kapitału są anonimowi ale ci, którzy zbierają pieniądze są rozpoznawalni. ja od kilkudziesięciu lat płacę składki na ubezpieczenie zdrowotne ale jestem nieznany. ci, którzy nic od siebie nie dają uchodzą za dobroczynców. przykład? szlachetna paczka. ludzie niezamożni dostają pakę od wojska. w paczce jest kilo cukru kilo ryżu butelka oleju kilo grochu i ocet. wielka paka za 2 złote i wielka akcja. taki niezamożny człowiek nigdy w życiu nie pił dobrej kawy ani nie zjadł dobrej czekolady. nie lepiej dać mu małą smaczną małą paczkę zamiast skarmiać go kilogramem otrębów i kilogramem kaszy? do kamer trzeba pokazać ciężką pakę!!!!! ten obdarowany dziad niech sobie zaparzy kawę zbożową.
ja proponuje aby w budżecie na paczkę dać ludziom po 20 kilogramów soli. paka będzie wielka i ciężka, budżet się zgodzi i na niesienie takiej dobroczynnej paki przed kamerami potrzeba będzie aż dwóch żołnierzy a nie tylko jeden. na you tube jest film o janie pawle 1szym. człowiek ten nakazał wypłacić dużą sume z banku watykańskiego aby rozdać potrzebującym. nie zdążył. umarł kilka dni później bankierzy watykańscy odetchnęli i nikt po nim nie miał już tak śmiałego pomysłu rozdania pieniędzy kościelnych potrzebującym. hipokryzja fejm i fałsz oto co rozdjają caritas orkiestra pomocy i szlachetna paczka.

www.youtube.com/watch?v=xn8hS5RVapQ
2021-01-21 14:52 Cytować Zgłoś administratorowi
maxymilian Permalink12 0 maxymilian
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
W sprawie Diakonii - "Diakonia Polska jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, posiadającą status organizacji pożytku publicznego".
Jurek Owsiak - o którym nie wspomniano w poprzednim wpisie - też dzieli to co dostał od innych. Taka forma aktywność jest jednym przejawów dobroczynności.
2021-01-21 13:37 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink11 +5 spajker.
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Cytuję maxymilian:
Tylko, Niemcy i Chiny mają gospodarkę i to w dodatku silną, w tych państwach wszyscy pracują dla potęgi swoich krajów, a przy tym zarabiają dobre pieniądze.
W Polsce każdy patrzy na swój interes, a nie interes kraju, a przy tym zarabiają duże pieniądze, bez odpowiedzialności i efektów.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Kto w Chinach zarabia duże pieniądze? Inaczej - jak wielu obywateli doświadcza tego dobrobytu?
2. "Wszyscy pracują dla potęgi..." - naprawdę? W Niemczech czynią to więźniowie, bezrobotni, migranci ekonomiczni, którzy pobierają social?
3. Polacy są hojni i potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi z innymi, nie patrzą tylko na swój interes, np. "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", Caritas Polska, Eleos, Diakonia Polska itd.

Mam wrażenie, że poprzednie wpisy dotyczyły raczej problematyki jakości polskich elit politycznych - dla części obserwatorów naszego życia "klasy próżniaczej" lub inaczej "klasy pasożytniczej" (ang. leisure class – Thorstein Veblen).

naprawdę caritas i diakonia potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi????? a co dał caritas i diakonia SWOJEGO na rzecz innej osoby? oni robią tylko dystrybucję tego co otrzymają od innych osób. kiedy kościół sprzedał swoje grunty i swoje budynki w tym celu aby coś komuś dać? BRAC to owszem, całe hektary w centrum miasta, całe budynki, zabierają szpitale i na domy modliwtwy przerobią ( szpital zakaźny wrocław), zbiorą cegiełki na ratowanie stoczni i zarówno stoczni i tych pieniędzy brak. caritas diakonia i inne lgbt spod znaku krzyża wybuduje w licheniu i w toruniu największy na świecie pomnik próżności i kiczu a pieniądze na to WEŹMIE od każdego. weźmie nawet maybacha od bezdomnego.
klasy polityczne są takie jak klasa społeczeństwa. byle the bill z protestującego traktora zostanie premierem bo swój chłop i będzie nam DAWAŁ albo chociaż PUŚCI W SKARPETKACH innych aby nam lżej na duszy było. ta durna klasa polityvczna ma jeszcze głupszych wyborców, którzy na nich głosują. w strzelinie na temacie ronda urosło już kolejne pokolenie miernot od dziesięcioleci memłających o tym jak by tu 100 metrów drogi wyprodukować. przykład sprzed kilku dni. w SR jest artykuł o tym jak kto 10ciu chłopa krzyż postawiło. kilku ubranych jak zesłańcy syberyjscy chłopów połączyło ze sobą w poprzek dwa kawałki drewna .
2021-01-21 11:00 Cytować Zgłoś administratorowi
maxymilian Permalink10 -1 maxymilian
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Tylko, Niemcy i Chiny mają gospodarkę i to w dodatku silną, w tych państwach wszyscy pracują dla potęgi swoich krajów, a przy tym zarabiają dobre pieniądze.
W Polsce każdy patrzy na swój interes, a nie interes kraju, a przy tym zarabiają duże pieniądze, bez odpowiedzialności i efektów.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Kto w Chinach zarabia duże pieniądze? Inaczej - jak wielu obywateli doświadcza tego dobrobytu?
2. "Wszyscy pracują dla potęgi..." - naprawdę? W Niemczech czynią to więźniowie, bezrobotni, migranci ekonomiczni, którzy pobierają social?
3. Polacy są hojni i potrafią dzielić się swoimi pieniędzmi z innymi, nie patrzą tylko na swój interes, np. "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", Caritas Polska, Eleos, Diakonia Polska itd.

Mam wrażenie, że poprzednie wpisy dotyczyły raczej problematyki jakości polskich elit politycznych - dla części obserwatorów naszego życia "klasy próżniaczej" lub inaczej "klasy pasożytniczej" (ang. leisure class – Thorstein Veblen).
2021-01-21 08:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Marta. Permalink9 +1 Marta.
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Cytuję spajker.:
w niemczech nie ma ani pis ani sld ani po ale są za to autostrady. nie mam pojęcia jak oni to robią. istnienie autostrady nie zależy przecież od piachu wapna i wody ale od koloru barw partyjnych. w chinach nie ma sld po ani pis a budują 1 tysiąc kilometrów autostrad rocznie. jak oni to robią?
na polibudzie uczą że do zbudowania autostrady konieczna jest mieszanka 31,2% pis 24,56% po 12,69% sld 8,56% matki boskiej 96 miesięcznic laska dynamitu smoleńśkiego i woda święcona. jeżeli zabraknie któregoś z tych składników albo zaburzy sie proporcje to mocy przerobowych wystarcza tylko na kilkusetletnie debaty o złej jakości dróg w polsce. gdyby tak zamiast jednej debaty położyć 1 kostke brukową to byłaby już autostrada ze strzelina do suwałk.


Tylko, Niemcy i Chiny mają gospodarkę i to w dodatku silną, w tych państwach wszyscy pracują dla potęgi swoich krajów, a przy tym zarabiają dobre pieniądze.
W Polsce każdy patrzy na swój interes, a nie interes kraju, a przy tym zarabiają duże pieniądze, bez odpowiedzialności i efektów.
2021-01-20 22:19 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink8 +1 .
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Cytuję maxymilian:
Cytuję .:
Cytuję maxymilian:
Najczęściej mieszkańcy naszej gminy w wyborach parlamentarnych 2019r. głosowali na PiS - 43%.

Tak, ale w samorządowych burmistrz wygrała z SLD, w gminie PIS ma tylko (aż) 17%

Czy mam rozumieć, że gdyby PiS miało, np. 51% to wtedy sprawująca władzę "zjednoczona prawica" byłaby bardziej hojna dla naszego miasta?


Tak, ale tak jest zawsze, że swoich się wynagradza, a przeciwnikowi okazuje środkowy palec, w tym wypadku po prostu brak dofinansowania.
2021-01-20 22:04 Cytować Zgłoś administratorowi
inwestor Permalink7 +2 inwestor
RE: Przebudowa ronda i remont Wolności tuż-tuż?
Żadną tajemnicą nie jest, że władza centralna wspiera "swoje" samorządy w pierwszej kolejności, a nasz samorząd jest w opozycji. Strzelin miał chociaż powiat po stronie rządu to w interesie małej grupki osób oddano powiat w ręce opozycji co jest precedensem na skalę kraju, więc niestety Strzelin będzie w drugiej kolejności do inwestycji z programów rządowych. Musi się zmienić albo władza w Strzelinie, albo w sejmie.
2021-01-20 21:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.