Pisaliśmy już o podwyżce tzw. opłaty śmieciowej na terenie gminy Strzelin. Za śmieci zapłacimy teraz więcej, ale czy zmienią się zasady odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców?
Została podpisana umowa z firmą FBSerwis z Wrocławia, która wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych w gminie Strzelin. Firma ta działa na naszym terenie od 2019 roku. – Kolejna umowa, co do zasady, będzie powieleniem norm już obowiązujących na terenie gminy – wyjaśnia wiceburmistrz, Mariusz Kunysz. – Zostanie utrzymany system pojemnikowo-workowy odbioru odpadów z podziałem na pięć frakcji. Niestety, ustawa wyklucza już umowy ryczałtowe, więc bardzo duże znaczenie ma odpowiednie segregowanie. Płacić będziemy bowiem za każdą realnie odebraną tonę odpadów, której cena zależna jest od rodzaju frakcji. Jednocześnie od 1lipca zmienią się zasady wydawania worków do segregacji: z uwagi na konieczność doprecyzowania w przetargu ilości worków, jakie zapewnić ma operator, wprowadzony zostanie górny limit worków, jakie mają trafić na jedną posesję, tj. 12 worków na dwa miesiące – dodaje nasz rozmówca i zaznacza, że urząd nie przewiduje zasadniczych zmian w harmonogramie odbioru odpadów. Obecny obowiązywać będzie do końca czerwca bieżącego roku, a kolejny będzie kontynuacją zasad, jakie już zostały wprowadzone w zakresie odbioru odpadów na terenie naszej gminy.

Trwają kontrole
Strzelińscy urzędnicy systematycznie prowadzą kontrole prawidłowości segregacji odpadów przez mieszkańców, które obejmują coraz większy obszar gminy Strzelin. W ostatnich kilku dniach rozpoczęły się one na terenach wiejskich, a także kontynuowane są te na terenie miasta.
Tekst ukazał się w nr 10 (1049) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl


Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.