Uniwersytecki Szpital Kliniczny szuka pomocy u gminy Strzelin. Chociaż radni zgodzili się pomóc placówce, to nie wszyscy byli zgodni w kilku szczegółach. Jakie pomysły padały na komisji?
W czwartek, 22 kwietnia, odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej Strzelina. Otworzył je przewodniczący Michał Ostrowski. Wśród opiniowanych projektów uchwał znalazły się m. in. zmiany w gminnym budżecie. Członkowie komisji je poparli.
Najdłuższą dyskusję wywołał jednak inny punkt. Uniwersytecki Szpital Kliniczny wnioskował o 150 tys. zł, aby pomóc sfinansować aparat USG model Mindray DC - 70 X Insight na potrzeby oddziału neonatologicznego w Strzelinie.
Burmistrz Dorota Pawnuk poinformowała, że jakiś czas temu odwiedzili ją nowi ordynatorzy oddziałów (ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego). Tematem rozmowy było funkcjonowanie strzelińskiej porodówki.
- Warto, aby Strzelin miał bogatszą i bardziej konkurencyjną ofertę w tym zakresie. Stąd prośba ordynatora oddziału neonatologii o pomoc finansową na zakup aparatu USG. Pojawił się już pisemny wniosek, który przedstawiam radzie do zaopiniowania - powiedziała burmistrz.
Jako pierwszy w dyskusji głos zabrał radny Ireneusz Szałajko. Stwierdził, że mieszkańcom zależy, aby szpital posiadał szeroką ofertę medyczną. Przypomniał też, że gmina Strzelin niejednokrotnie przekazywała pieniądze na szpital. - Zapytałem pana Jacka Augustyna (pełnomocnik USK w lokalizacji Strzelin - red.), dlaczego tylko gmina Strzelin wyciąga pomocną dłoń, a nie również inne gminy. Pan Jacek stwierdził, że będzie pukał do drzwi innych gmin, aby te też wsparły szpital. Trzymam go za słowo. (...) Chciałbym, aby to urządzenie zostało na stanie gminy Strzelin, ale byłoby przekazane umową użyczenia do USK - wnioskował Szałajko.
Tekst ukazał się w nr 15 (1054) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Złomcenter Permalink3 0 Złomcenter
RE: Augustyn zapuka też do drzwi innych gmin?
Ale dojedzie tylko do tych, do ktorych prowadza tory buhahaha
2021-05-12 20:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Anita Permalink2 0 Anita
Szpital dzieciecy :(
Z Dziećmi leczymy się w szpitalu w Oławie i Wrocławiu po nocach szukamy pomocy !Wstyd
Ze w Strzelinie nie było pomocy świątecznej :(
2021-05-12 16:07 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Augustyn zapuka też do drzwi innych gmin?
szpital jest biedny i żebrze. szpital zatrudnił pana jacka ds spraw nijakich. jest to nowy pracownik, który rocznie kosztuje te 150 000. gdyby szpital nie szsstał pieniędzmi na personel to zostałoby na sprzęt. to nie jest już nawet żebractwo, to jest cygaństwo.
2021-05-11 05:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.