Zmiany w systemie gospodarowania odpadami niemal zawsze budzą wątpliwości. Gmina Strzelin postanowiła wprowadzić kilka nowych rozwiązań. Jakie obawy mieli miejscowi radni?
We wtorek, 25 maja, przewodniczący Rady Miejskiej Strzelina otworzył XXXIV sesję. Było to pierwsze tego typu posiedzenie od paru miesięcy, gdyż odbyło się stacjonarnie, w sali obrad strzelińskiego urzędu przy ul. Ząbkowickiej.
Na początku burmistrz Dorota Pawnuk informowała radę o swoich aktywnościach między sesjami. Jako że tych informacji było sporo, skupimy się jedynie na kilku. Mówiła m. in. o akcji „Podwórko Nivea”, w której bierze udział gmina Strzelin. Jeśli projekt zbierze wystarczającą ilość głosów internautów, to na terenie Osiedla Piastowskiego powstanie plac zabaw z ciekawymi urządzeniami, m. in ścianką wspinaczkową, huśtawkami czy karuzelą integracyjną. Swój głos można oddać na stronie podworko.nivea.pl. Głosowanie trwa do 15 lipca. Jeden użytkownik może zagłosować raz dziennie. Wartość takiego placu to ok. 250 tys. zł.
Szefowa strzelińskiego magistratu wspomniała też o inwestycjach. Znalazł się wśród nich remont ul. Wł. Łokietka w Strzelinie. Wybrano najkorzystniejszą ofertę za prawie 316 tys. zł. Jest to kwota niższa niż samorząd planował przeznaczyć na realizację tego zadania. Wpłynęło też 13 ofert na budowę oświetlenia placu zabaw na Osiedlu na Skarpie. Nieco mniej, bo 11 firm złożyło ofertę na wykonanie oświetlenia węzła przesiadkowego Strzelińskiej Komunikacji Publicznej.
Tekst ukazał się w nr 20 (1059) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.