Jak długo jeszcze będziemy utrudniać sobie życie i dlaczego? Wystarczy przecież prawidłowo parkować samochody i problem sam się rozwiąże.
W artykule pt. "Parkowanie, czyli blokowanie" publikujemy zdjęcia nadesłane przez naszą Czytelniczkę. Widać na nich jak beztrosko i wbrew prawu swoje samochody parkuje część kierowców. A właśnie, jakie sankcje grożą tym kierowcom i jak do sprawy podchodzi strzelińska policja? O krótki wywiad na ten temat poprosiliśmy mł. asp. Łukasza Porębskiego, rzecznika prasowego KPP w Strzelinie.

Czytelnicy „Słowa Regionu” dzwonią do redakcji, przesyłają zdjęcia i proszą i interwencję. Chodzi o kierowców, którzy wbrew prawu parkują w niedozwolonych miejscach, w niedozwolony sposób.
- Do naszej komendy również docierają podobne informacje, głównie od mieszkańców powiatu. Problem jest znany, a policjanci pełniący służbę patrolową podejmują działania, żeby ukrócić ten proceder. Apelujemy do kierowców, żeby przestrzegali obowiązujących zasad zatrzymywania się, postoju i parkowania. Zachęcamy, aby każdy kierowca dokładnie sprawdził, czy w danym miejscu można parkować. Mam tutaj na myśli oznakowanie pionowe (znaki drogowe) i poziome (oznakowania na nawierzchni drogi publicznej lub wewnętrznej np. parkingu). W przypadku parkowania na chodnikach, pamiętajmy, że obowiązuje przepis o pozostawieniu przechodniom nie mniej niż 1,5 m przestrzeni na swobodne poruszanie się. Niebezpieczne dla pieszych są samochody parkujące w obrębie przejść dla pieszych, tzw. pasów. Ograniczają one widoczność zarówno pieszemu wchodzącemu na pasy, jak również kierowcom zbliżającym się do przejścia. Z kolei samochody zaparkowane w obrębie skrzyżowania utrudniają innym użytkownikom drogi włączenie się do ruchu i bezpieczne korzystanie z drogi.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to nieprawidłowo zaparkowane samochody utrudniają życie pieszym i innym kierowcom?
- Tak i w związku z tym w najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się z intensywnymi działaniami Policji. Policjanci pełniący służbę będą zwracać szczególną uwagę m in. na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych, czy przystanków autobusowych. Jest to wykroczenie, które reguluje m.in. § 28 Prawa o Ruchu Drogowym. W przypadku ujawnienia wykroczenia kierowca może zostać ukarany przez policjanta grzywną od 100 zł. W przypadku kiedy kierowcy nie będzie w samochodzie, interweniujący policjanci będą dokumentować wykroczenie, sporządzając notatkę urzędową oraz dokumentację fotograficzną. Ponadto pod wycieraczką przedniej szyby będzie zostawione wezwanie, na podstawie którego kierowca będzie zobligowany do osobistego stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelinie przy ul. Wolności 15.

Tekst ukazał się w nr 20 (1059) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

wacek Permalink5 +1 wacek
RE: Będą wzmożone kontrole
Tylko żeby nie zapomnieli schować radiowozu jak to robią przy łapaniu ludzi w pewnej wsi nazwą Karszów a po zatrzymaniu pojazdu wielmożny ludzki pan stoi na drodze i trzeba go omijać co stwarza bezpośrednie zagrożenie. Ale przecież oni mogą. Powinni zmienić nazwę na PISlicja skoro nie znają się na aktach prawnych i nie wiedzą że rozporządzenie jest aktem najniższej rangi.
2021-06-12 00:12 Cytować Zgłoś administratorowi
.. Permalink4 +3 ..
RE: Będą wzmożone kontrole
Zapraszamy na Rynek :D, zwężona droga, a i tak stają, parkują wzdłuż zaparkowanych prawidłowo samochodów i trzeba paniczów omijać. Bo on tylko na chwilkę do sklepu. Juz nie wspomnę o wyłączonej strefie pod sklepem Lipa - tam notorycznie ktoś parkuje :D
2021-06-11 20:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Złys Permalink3 0 Złys
RE: Będą wzmożone kontrole
Cytuję P49:
Policja zanim zacznie ścigać innych niech się weźmie za swoich kolegów którzy stają radiowozami gdzie chcą i jak chcą utrudniając a niekiedy nawet blokując inne pojazdy bo kierującym nimi policjantom nie chce się przejść kawałek na nogach.


To fakt... "Posiadanie blachy" niektórych czyni bezkarnym i wszystkomogącym...
A przecież Policja powinna przede wszystkim dawać dobry przykład ...
Wiele razy widziałem niewłaściwe i niezgodne zachowania policjantów i nie było to w sytuacji "pojazdu uprzywilejowanego" ...
Trochę żenada...
2021-06-11 09:19 Cytować Zgłoś administratorowi
P49 Permalink2 0 P49
RE: Będą wzmożone kontrole
Policja zanim zacznie ścigać innych niech się weźmie za swoich kolegów którzy stają radiowozami gdzie chcą i jak chcą utrudniając a niekiedy nawet blokując inne pojazdy bo kierującym nimi policjantom nie chce się przejść kawałek na nogach.
2021-06-11 08:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Smiech Permalink1 +2 Smiech
Na sali
Koń by się uśmiał...pitola głupoty żeby oczy zamydlić...będą działać? W dupie organki... Prędzej z suszarką na rynku Będą stać bo przecież tam się kasa zgadza a nie ganianie za autami źle zaparkowanymi...co oczywiście potępiam....
2021-06-11 08:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.