Skorosad – pod tą nazwą uczniowie ZPO w Skoroszowicach uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Jednym z zadań było stworzenie minisadu – drzewa czereśniowe i rabata kwiatowa zagwarantowały nie tylko dobrą zabawę, ale także niemały sukces.
Projekt, organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w Warszawie, składa się z dwóch etapów. – W pierwszym zdobywaliśmy wiedzę na temat sadu i starych drzew czereśniowych – opowiada Anna Bul-Mucha, nauczycielka w szkole w Skoroszowicach i opiekun projektu, w którym uczestniczą Michał Suchański, Dawid Litwin, Emilia Uchrońska, Angelika Minkowska, Jakub Giżycki oraz Piotr Błaszczyk. Drugim opiekunem jest wicedyrektor Irena Sękowska-Konieczna, która uwielbia prace w ogrodzie. Za wykonanie zadań w ramach pierwszego etapu uczniowie otrzymali aż 468 punktów na 600 możliwych. Uplasowali się tym samym na 13. miejscu wśród stu szkół z całej Polski!
Tekst kazał się w nr 23 (1062) "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.