Strzelińscy radni pozytywie zaopiniowali zmiany w budżecie, które wiążą się z wieloma ważnymi – i to nie tylko gminnymi – inwestycjami. Długa i momentami emocjonalna dyskusja dotyczyła dwóch wniosków w sprawie sprzedaży gminnego mienia. Ostatecznie zdecydowano o wycofaniu jednego z nich i odłożeniu w czasie procedowania drugiego. Co było tego powodem?
W czwartek, 26 sierpnia, w strzelińskim urzędzie odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Gminy. Tego dnia radni opiniowali między innymi uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie na 2021 rok. W ramach proponowanej uchwały gmina Strzelin przekaże powiatowi strzelińskiemu 480 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej w Nieszkowicach. „Gmina Strzelin systematycznie wnioskowała do Zarządu Powiatu w Strzelinie o realizację tego przedsięwzięcia i zabezpieczenie środków finansowych na ten cel. Na przestrzeni ostatnich lat deklarowaliśmy również partycypację w kosztach realizacji inwestycji. W 2019 roku strzeliński samorząd zlecił i sfinansował projekt chodnika przy powiatowej drodze” – czytamy w uzasadnieniu. Przypomnijmy, że powiat strzeliński otrzymał 1 mln 33 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na realizację tej ważnej inwestycji.
W ramach zmian w budżecie zaproponowano także między innymi przeznaczenie 245 tys. zł na remont drogi dojazdowej do gruntów rolnych na trasie Gęsiniec – Strzegów. Na to zadanie gmina Strzelin otrzyma 145 tys. zł dotacji celowej z budżetu województwa dolnośląskiego.
Tekst ukazał się w nr 33 (1072) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.