Gmina Strzelin przejęła zadanie powiatu i remontuje chodnik w Szczawinie. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z przebiegu prac. Mieszkańcy skarżą się, że trwają one zbyt długo, a chodnik jest i za wąski, i za wysoki.
W Szczawinie przy drodze powiatowej trwa remont chodnika. Na mocy porozumienia z powiatem strzelińskim przedsięwzięcie za blisko 224 tys. zł w całości sfinansowała gmina Strzelin. Wykonawcą prac jest lokalna firma Globistic Rajmunda Czernika z Pęcza. W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy tej miejscowości, którzy mają zastrzeżenia do realizowanej inwestycji. Ich zdaniem, prace trwają zbyt długo. Jedna z mieszkanek pokazała nam wjazd na swoją posesję, który przez tydzień był rozkopany, a prace w tym miejscu nie były kontynuowane. – Ja mam w domu dwoje starszych, schorowanych ludzi. Jakby się coś stało, to nawet nie mam jak podjechać pod drzwi, żeby zabrać ich do lekarza – mówiła kobieta.
Tekst ukazał się w nr 37 (1076) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

.... Permalink1 +1 ....
RE: Mieszkańcy skarżą się na remont chodnika
Ten szczawin to sami malkontenci ciężarówki nie chodnik nie to może zróbcie dla szczawina koncert życzeń bo władza ma tam wyborców
2021-10-10 14:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.