Zły stan mostów na ulicy Brzegowej w Strzelinie negatywnie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – tak kierujących, jak i pieszych czy osób poruszających się na rowerach. Czy zmieni się to w najbliższym czasie? Okazuje się, że pierwszy krok został już zrobiony.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Strzelina radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 23 tys. złotych na wykonanie dokumentacji technicznej inwestycji związanej z remontem mostów na ulicy Brzegowej w Strzelinie. Całość zadania to kwota 131 tys. złotych. – Po zwiększeniu środków finansowych, została podpisana umowa z wykonawcą, którego urząd wyłonił w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Zwiększenie środków wynikało z różnicy pomiędzy wartością najkorzystniejszej oferty, a kwotą przeznaczoną na realizację zamówienia w bieżącym roku budżetowym – dodaje nasza rozmówczyni.
Tekst ukazał się w nr 43 (1082) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Kkkkkk Permalink1 +4 Kkkkkk
RE: Mosty proszą się o remont
Za 131tys zł na tych 3 mostkach to można wymienić bariery mostowe + wykonać lekką kosmetyke. Stan tych 3 małych mostów raczej prosi o gruntowny remont. Raczej szukałbym dofinansowania na budowe jednego prawdziwego mostu, który by zastąpił te 3.
2021-11-20 06:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.