W minionych latach przy gwałtownych ulewach kilka razy dochodziło do zalewania brudną wodą i błotem ulic Górzystej, Staromiejskiej i kilku bocznych dróg. Powodem były błotne spływy z pól na zboczach wzniesienia, gdzie znajduje się wieża ciśnień. Niewydolna kanalizacja burzowa i brak rowów odwadniających sprawiały, że rzeka wody i błota była zmorą mieszkańców i samorządów.
Rozwiązaniem miała być budowa dużego i bardzo wydajnego kolektora burzowego, który miał być wybudowany w pasie pól wzdłuż ul. Kazimierza Pułaskiego. Niestety, w wyniku zablokowania inwestycji przez właściciela jednego z pól, pod którym kolektor miał być wybudowany, sprawa utknęła. Spór się nie zakończył, dlatego gmina postanowiła rozwiązać problem inaczej. Planowany jest w tym roku remont całej ul. Pułaskiego wraz z budową nowego kolektora burzowego, który będzie odprowadzał wody opadowe bezpośrednio do rzeki Oławy. Ponadto zamontowane zostaną nowe krawężniki i położona zostanie nowa nawierzchnia. Wartość całego zadania szacowana jest na 1,2 mln zł.
Tekst ukazał się w nr 13 (1101) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.