Dotychczas nieopublikowane
Strzelińscy radni zabezpieczyli pieniądze na remonty kolejnych gminny dróg. Znalazły się także środki na podwyżki dla przewodniczących Zarządów Osiedli i pojawiła się deklaracja wsparcia finansowego ważnej i wyczekanej inwestycji w mieście.
Pod koniec 29 marca odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej Strzelina. Przed rozpoczęciem posiedzenia minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego niedawno wieloletniego sołtysa Szczodrowic, Ryszarda Dominików. Następnie burmistrz Dorota Pawnuk przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Mówiła zarówno o bieżącej pracy urzędu, jak i o pomocy, której uchodźcom z Ukrainy udzieliła gmina, gminne jednostki oraz lokalne firmy. Zaznaczyła, że na konto urzędu wpłynęło łącznie aż 52 tys. 800 złotych od lokalnych firm i szkockiej organizacji Glasgow Caring City na utrzymanie i wyżywienie uchodźców, przebywających na terenie gminy Strzelin. Datki od lokalnych firm i mieszkańców wpłynęły także na konto Stowarzyszenia Gramy o życie. Na pomoc uchodźcom gmina otrzymała także 10 tys. zł ze stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska. Stowarzyszenie zapowiedziało przekazanie kolejnych 30 tys. zł na ten cel.
Tekst ukazał się w nr 14 (1102) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

cześ Permalink3 +1 cześ
RE: Ponad 50 tysięcy złotych darowizny na pomoc uchodźcom
Cytuję gigaa:
Paczer to jeszcze jest cios w porównaniu do zasypywania dziur frezowiną asfaltu...
to jest dopiero wyższa szkoła...

I na koniec koniecznie ubić gumowcem :D
2022-04-22 13:09 Cytować Zgłoś administratorowi
gigaa Permalink2 +2 gigaa
RE: Ponad 50 tysięcy złotych darowizny na pomoc uchodźcom
Paczer to jeszcze jest cios w porównaniu do zasypywania dziur frezowiną asfaltu...
to jest dopiero wyższa szkoła...
2022-04-22 12:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Streetpirates Permalink1 +1 Streetpirates
RE: Ponad 50 tysięcy złotych darowizny na pomoc uchodźcom
Jeżeli remontem nazywacie "paczer" to lepiej nic nie róbcie...
2022-04-21 18:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.