Plany stają się coraz bardziej realne – w okolicy strzelińskiego rynku powstanie nowy parking. Kto będzie mógł zostawić tam swój samochód?
Brak parkingów to problem, który od wielu lat obserwujemy w dużych miastach. W ostatnim czasie zawitał on także do Strzelina. Znalezienie miejsca m.in. w okolicy Rynku to, zwłaszcza w godzinach szczytu, już teraz nie lada wyzwanie. Samochodów jest coraz więcej, a miejsc, gdzie można je bezpiecznie zostawić, jak na lekarstwo. Ponadto jeszcze w tym roku powinny zakończyć się prace przy odbudowie strzelińskiego ratusza. Planowane przeniesienie w to miejsce urzędu gminy z pewnością zwiększy ruch samochodowy w tej części miasta. Parkować swoje pojazdy będą tu przecież nie tylko strzelińscy urzędnicy, ale także petenci. Miejsce parkingowe muszą znaleźć również mieszkańcy Rynku i klienci lokali usługowych.
Na ten temat pisaliśmy w 21 (1109) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink10 +4 spajker.
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję Dejv:
Cytuję spajker.:
Cytuję Dejv:
fajne jest to nasze miasto. W innych miastach odbudowuje się kamieniczki, a w naszym buduje się w tym miejscu parkingi. Też mam samochód, ale jestem stanowczo przeciwny budowaniu parkingu w miejscu, w którym powinny stać kamienice. Patologia

u nas odbudowuje się oligarchów. oligarcha kołodmojski ma w strzelinie ponad 180 lokali pod wynajem i dyryguje teatrem na ząbkowickiej. teraz parking a za 5 lat familok jak z placem pks. odtwarzanie dawnych kamieniczek jest bez sensu. kamieniczki 120 lat temu zbudowano w stylu wówczas nowoczesnym i w dawnej estetyce. należy szanować tradycje i budować rzeczy dzisiaj nowoczesne i dzisiaj estetyczne a nie odbudowywać zamki średniowieczne. oligarcha kołodmojski buduje w stylu dzisiejszym a nie w stylu dawnym, nieprzystającym do dzisiejszych wymagań mieszkańców. koleś, który ustawiał namioty cyrkowe w niemczech kupił sobie cyrk na ząbkowickiej ale zabudowania robi plus minus estetycznie. nie jest gorszy ale jest lepszy od tych sprzed 120 lat.

Pan kołodmojski jest jak Tusk i Kaczyński w rządzie. Siedzi od wielu lat, nic nie robi a zarabia i pociąga za sznurki. Pan Kołodmojski jest nie tylko panem swojego losu, ale także losu Strzelinian. Szanuje Spajker za normalne podejście do sprawy. Nikt tutaj nie zna pojęcia - przenośnia, metafora itd. Trzeba komentować sytuacje w mieście w taki sam sposób na jaki miasto zasługuje. Pan Kołodmojski najchętniej powróciłby do radzieckiego systemu kołchozo-barakowego, nie licząc się ze zdaniami ludzi. Bo co Kołodmojski powie to rzecz święta.

no to może powiedział że najpierw zarobimy na parkingu i damy zarobić naście milionów brukarzowi a za kilka lat damy zarobić dziesiąt milionów deweloperowi. archeologów bierzemy na koszt urzędu.
2022-06-11 06:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dejv Permalink9 +2 Dejv
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję spajker.:
Cytuję Dejv:
fajne jest to nasze miasto. W innych miastach odbudowuje się kamieniczki, a w naszym buduje się w tym miejscu parkingi. Też mam samochód, ale jestem stanowczo przeciwny budowaniu parkingu w miejscu, w którym powinny stać kamienice. Patologia

u nas odbudowuje się oligarchów. oligarcha kołodmojski ma w strzelinie ponad 180 lokali pod wynajem i dyryguje teatrem na ząbkowickiej. teraz parking a za 5 lat familok jak z placem pks. odtwarzanie dawnych kamieniczek jest bez sensu. kamieniczki 120 lat temu zbudowano w stylu wówczas nowoczesnym i w dawnej estetyce. należy szanować tradycje i budować rzeczy dzisiaj nowoczesne i dzisiaj estetyczne a nie odbudowywać zamki średniowieczne. oligarcha kołodmojski buduje w stylu dzisiejszym a nie w stylu dawnym, nieprzystającym do dzisiejszych wymagań mieszkańców. koleś, który ustawiał namioty cyrkowe w niemczech kupił sobie cyrk na ząbkowickiej ale zabudowania robi plus minus estetycznie. nie jest gorszy ale jest lepszy od tych sprzed 120 lat.

Pan kołodmojski jest jak Tusk i Kaczyński w rządzie. Siedzi od wielu lat, nic nie robi a zarabia i pociąga za sznurki. Pan Kołodmojski jest nie tylko panem swojego losu, ale także losu Strzelinian. Szanuje Spajker za normalne podejście do sprawy. Nikt tutaj nie zna pojęcia - przenośnia, metafora itd. Trzeba komentować sytuacje w mieście w taki sam sposób na jaki miasto zasługuje. Pan Kołodmojski najchętniej powróciłby do radzieckiego systemu kołchozo-barakowego, nie licząc się ze zdaniami ludzi. Bo co Kołodmojski powie to rzecz święta.
2022-06-10 13:35 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink8 +6 spajker.
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję Dejv:
fajne jest to nasze miasto. W innych miastach odbudowuje się kamieniczki, a w naszym buduje się w tym miejscu parkingi. Też mam samochód, ale jestem stanowczo przeciwny budowaniu parkingu w miejscu, w którym powinny stać kamienice. Patologia

u nas odbudowuje się oligarchów. oligarcha kołodmojski ma w strzelinie ponad 180 lokali pod wynajem i dyryguje teatrem na ząbkowickiej. teraz parking a za 5 lat familok jak z placem pks. odtwarzanie dawnych kamieniczek jest bez sensu. kamieniczki 120 lat temu zbudowano w stylu wówczas nowoczesnym i w dawnej estetyce. należy szanować tradycje i budować rzeczy dzisiaj nowoczesne i dzisiaj estetyczne a nie odbudowywać zamki średniowieczne. oligarcha kołodmojski buduje w stylu dzisiejszym a nie w stylu dawnym, nieprzystającym do dzisiejszych wymagań mieszkańców. koleś, który ustawiał namioty cyrkowe w niemczech kupił sobie cyrk na ząbkowickiej ale zabudowania robi plus minus estetycznie. nie jest gorszy ale jest lepszy od tych sprzed 120 lat.
2022-06-09 21:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dejv Permalink7 +6 Dejv
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
fajne jest to nasze miasto. W innych miastach odbudowuje się kamieniczki, a w naszym buduje się w tym miejscu parkingi. Też mam samochód, ale jestem stanowczo przeciwny budowaniu parkingu w miejscu, w którym powinny stać kamienice. Patologia
2022-06-09 16:03 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink6 +7 spajker.
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję H4rrrrr:
Cytuję spajker.:
Cytuję H4rrrrr:
No to niech strzelińscy urzędnicy tutaj sobie parkują a potem strzelińskim "tuk-tukiem" przejadą pod okazały gmach ratusza. To jest piękna działka pod zabudowe. Strzelińscy urzędnicy powinni wykazać sie wzorem i do magistratu dojeżdżać rowerami albo tymi niebieskimi "tuk-tukami", które i tak powietrze wożą i problem z brakiem miejsc do prakowania zniknie

działka budowlana jest zarezerwowana dla tego co zawsze. jak mu tam parking robią to chcą też mieć z tego większą działkę. może się już przyzwyczaił że po rodzinie wszystko bez kosztów załatwi.


No tak, teraz zrobią parking i od razu odklepią roboty archeologiczne żeby potem bez obaw o wstrzymanie robót i zbędnych kosztów móc postawić budynek

to taki test przed przejęciem rynku. fajnie że temida jest niewidoma.. fajnie że organy ścigania widzą tylko nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów. fajnie rozwija się partnerstwo publiczno- prywatne. taka rusyfikacja i taka ukrainizacja polski. rebbe kołomojski może w strzelinie nauki pobierać.
2022-06-09 08:27 Cytować Zgłoś administratorowi
H4rrrrr Permalink5 +8 H4rrrrr
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję spajker.:
Cytuję H4rrrrr:
No to niech strzelińscy urzędnicy tutaj sobie parkują a potem strzelińskim "tuk-tukiem" przejadą pod okazały gmach ratusza. To jest piękna działka pod zabudowe. Strzelińscy urzędnicy powinni wykazać sie wzorem i do magistratu dojeżdżać rowerami albo tymi niebieskimi "tuk-tukami", które i tak powietrze wożą i problem z brakiem miejsc do prakowania zniknie

działka budowlana jest zarezerwowana dla tego co zawsze. jak mu tam parking robią to chcą też mieć z tego większą działkę. może się już przyzwyczaił że po rodzinie wszystko bez kosztów załatwi.


No tak, teraz zrobią parking i od razu odklepią roboty archeologiczne żeby potem bez obaw o wstrzymanie robót i zbędnych kosztów móc postawić budynek
2022-06-08 17:16 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink4 +1 cześ
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję TruckdriverDST:
Tak,to jest dobra koncepcja. A ja się pytam ile tam będzie ładowarek do aut elektrycznych...??

nie będzie żadnych aut elektrycznych!!!
2022-06-08 13:16 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink3 +6 TruckdriverDST
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Tak,to jest dobra koncepcja. A ja się pytam ile tam będzie ładowarek do aut elektrycznych...??
2022-06-08 12:46 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink2 +9 spajker.
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
Cytuję H4rrrrr:
No to niech strzelińscy urzędnicy tutaj sobie parkują a potem strzelińskim "tuk-tukiem" przejadą pod okazały gmach ratusza. To jest piękna działka pod zabudowe. Strzelińscy urzędnicy powinni wykazać sie wzorem i do magistratu dojeżdżać rowerami albo tymi niebieskimi "tuk-tukami", które i tak powietrze wożą i problem z brakiem miejsc do prakowania zniknie

działka budowlana jest zarezerwowana dla tego co zawsze. jak mu tam parking robią to chcą też mieć z tego większą działkę. może się już przyzwyczaił że po rodzinie wszystko bez kosztów załatwi.
2022-06-07 21:20 Cytować Zgłoś administratorowi
H4rrrrr Permalink1 +9 H4rrrrr
RE: Nowy parking nieopodal strzelińskiego rynku
No to niech strzelińscy urzędnicy tutaj sobie parkują a potem strzelińskim "tuk-tukiem" przejadą pod okazały gmach ratusza. To jest piękna działka pod zabudowe. Strzelińscy urzędnicy powinni wykazać sie wzorem i do magistratu dojeżdżać rowerami albo tymi niebieskimi "tuk-tukami", które i tak powietrze wożą i problem z brakiem miejsc do prakowania zniknie
2022-06-07 20:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.