Pożyczka na remont kotłowni, apel w sprawie szpitala, dofinansowanie do remontu drogi powiatowej, zgoda na utworzenie biura paszportowego, dwie skargi i rozstrzygnięcie sprawy zatrudnienia jednego z radnych – to tylko część tematów, którymi zajmowali się strzelińscy samorządowcy.
We wtorek, 30 sierpnia, odbyła się XLVIII sesja Rady Miejskiej Strzelina. Po wakacyjnej przerwie radni mieli co robić, bo w porządku obrad znalazło się ponad trzydzieści projektów uchwał. Zanim jednak samorządowcy przeszli do ich opiniowania, minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego niedawno Honorowego Obywatela Miasta Strzelina, śp. Mariana Pindla.
Następnie burmistrz Dorota Pawnuk przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności pomiędzy sesjami. Szefowa gminy mówiła m.in. o przyjmowaniu wniosków na wypłatę dodatku węglowego. Podkreśliła przy tym, że dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w sołectwach dyżury, podczas których mieszkańcy wspólnie z sołtysami, pracownikami urzędu oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mogli wypełnić wnioski.
Sporo czasu burmistrz Dorota Pawnuk poświęciła na omówienie realizowanych przez gminę inwestycji drogowych. Mówiła m.in. o zakończonym postępowaniu przetargowym na remont ul. Wincentego Kadłubka w Strzelinie. Wpłynęły dwie oferty, przy czym korzystniejsza cena jest o niespełna 300 tys. zł większa niż kwota planowana na tę inwestycję. W związku z tym burmistrz Pawnuk poprosiła radnych o głosowanie za zwiększeniem zabezpieczonej kwoty. Szefowa gminy mówiła także o remoncie ul. K. Pułaskiego w Strzelinie. Poinformowała radnych, że z początkiem kolejnego tygodnia (od 5 sierpnia – red.) Zakład Wodociągów i Kanalizacji przystąpi do wymiany kanalizacji sanitarnej na tej ulicy. W kolejnym etapie wymieniona zostanie także kanalizacja deszczowa.

Fotowoltaika na remizie i remont Brzegowej?
Szefowa gminy poinformowała radnych, że złożono wniosek o dofinansowanie przebudowy odcinka ulicy Brzegowej wraz z przebudową mostu i budową oświetlenia w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 rok. Mówiła także o planowanym wykonaniu instalacji fotowoltaicznej w remizie OSP w Kuropatniku. Na to zadanie gmina pozyskała 30 tys. zł dofinansowania z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz Pawnuk mówiła także o termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 4 i 5 oraz Szkoły Muzycznej w Strzelinie. Podkreśliła, że prace przebiegają zgodnie z planem i nie powinny zbytnio zakłócić normalnej pracy tych placówek.
Na zakończenie szefowa gminy odniosła się także do intensywnych opadów deszczu, które przeszły przez gminę Strzelin i które spowodowały lokalne podtopienia. – Są szkody w mieniu osób prywatnych i gminy – zauważyła burmistrz Pawnuk, mówiąc że uszkodzony został dach Strzelińskiego Ośrodka Kultury, a także podtopione zostały piwnice w Szkole Podstawowej nr 4 i nr 5 w Strzelinie. Do wtorku, 30 sierpnia, do strzelińskiego urzędu wpłynęły 22 wnioski o zasiłek powodziowy.
Na ten temat pisaliśmy w 35 (1123) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +5 spajker.
RE: Gmina daje kolejne pieniądze na remonty powiatowych dróg
Marian Pindel. honorowy obywatel miasta strzelina. on był utrwalaczem władzy ludowej i wspieraczem komunistycznej dyktatury w polsce, która cofnęłą polskę o 80 lat w rozwoju na tle innych krajów. strzelin zbudował mu domek , który dostał za free czyli za konszachty z władzą ludową czyli dyktaturą północnokoreańską. jako jeden z pierwszych mieszkańców miał prywatny samochód . człowiek ten korzystał z luksusów niczym saddam hussein , niszczył solidarność i ludzki entuzjazm w latach 80tych. nie mam osobiście nic do tego człowieka. dla mnie był śmiesznym klonem gangu olsena, w żaden sposób mi nie zaszkodził.
mam jednak nie po raz pierwszy niesmak z powodu nadawania honorowego obywatelstwa człowiekowi, który opływał w luksusy za współpracę z władzą ludową, za nadawanie honorowego obywatelstwa opływającego w luksusy - pedofilskemu kapłanowi, który w strzelinie nigdy nie był. ci ludzie są tak honorowi jak nieodżałowany horst wessel. można robić i minutę ciszy i godzinę ciszy. dobrze jednak aby ludzie robili to ze świadomością i z własnej woli a nie na rozkaz.
2022-09-22 08:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.