Od października w Strzelinie prowadzone są profesjonalne treningi bramkarskie dla młodych golkiperów z Akademii Piłkarskiej Strzelinianki. W zajęciach udział biorą bramkarze ze wszystkich kategorii wiekowych.
Treningi prowadzi trener Waldemar Grzanka, który w przeszłości zakładał „bluzę z numerem jeden” takich klubów jak: Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Stal Mielec, Pogoń Szczecin czy Radomiak Radom. Zaliczył także epizod w Stanach Zjednoczonych. Grzanka obecnie współpracuje z kilkoma, wrocławskimi klubami, a od października rozpoczął także treningi z młodymi graczami Strzelinianki. – Cieszymy się, że nasi bramkarze mają szansę rozwoju pod okiem specjalisty w swoim fachu. Chcemy także, żeby z dziećmi pracował trener mentalny oraz trener od motoryki. W dużych akademiach jak Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin już od lat prowadzone są takie zajęcia. Chcemy iść śladami wydeptanymi przez najlepszych. Akademia się rozrasta, coraz więcej osób pojawia się na treningach – mówi były piłkarz Strzelinianki Łukasz Wójcikiewicz, który teraz działa w radzie rodziców strzelińskiej ekipy. Zajęcia będą się odbywać do czerwca. Jeśli nadal będzie zainteresowanie treningami bramkarskimi, niewykluczone, że wznowione zostaną po wakacjach. Aktualnie w zajęciach udział bierze dziesięciu bramkarzy od żaka do juniora. Najmłodszy golkiper ma 9 lat. Cały czas rwa nabór. Więcej informacji o zajęciach można uzyskać pod numerem tel. 507828003.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.