Gmina Strzelin złożyła cztery wnioski do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków i będzie starać się o dofinansowanie na remont wraz z zabezpieczeniem Baszty Prochowej oraz przyległych murów w Strzelinie, remont wraz z przebudową zabytkowego budynku Strzelińskiego Ośrodka Kultury (kaplica św. Jerzego) przy ul. Brzegowej w Strzelinie oraz na przebudowę kotłowni wraz z budową instalacji gazowej oraz rozbiórką składu opału przy tym budynku, a także na pierwszy etap remontu budynku obecnego urzędu przy ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie.
Warto dodać, że dofinansowanie może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji przy minimalnym wkładzie własnym 2%. Za pośrednictwem samorządu o dofinansowanie starają się także prywatni właściciele zabytków. Złożono wniosek o dofinansowanie na renowację zabytkowych organów w kościele w Nowolesiu...
Na ten temat pisaliśmy w 15 (1153) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +2 spajker.
RE: Starają się o pieniądze na remont zabytków
rządowy plan renowacji zabytków to: remont dachu kościoła, remont organów w kościele, remont refektarza , remont plebani.
proponuje rządowi zrobic sobie remont umysłu i nie kontynuować kursu tańca poddańczego w toruniu.
z budynków mało sakralnych wybrano remont urzędu gminy.
likwidacja kotłowni w czasie kiedy gazy norweskiego na 15 lat wystarczy. do tego pomalowanie ścian na biało dla zabytków strzelińskiej polityki w postaci rady seniorów i senioritek.
do szpitala trzeba iśc z własnym termosem i z własnymi kanapskami ale kościół to 20 000 000 000,- zeta rocznie leci + rozliczne remonty niby zabytków czyli kościołów. arogancja i islamizacja władzy w polsce jest większa niż w demokratycznej republice iranu.
2023-04-25 14:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.