Uczniowie klasy IIb żywo dyskutowali  o tym, co zwykły obywatel może zrobić  dla lokalnej społecznościW ostatnim wydaniu „Słowa” informowaliśmy, że w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie uczniowie klasy IIb uczestniczą w warsztatach ,,Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu”, organizowanych przez Fundację PKO oraz Klub Jagielloński. W miniony piątek odbyły się ostatnie zajęcia. Lekcja, w której uczestniczył także nasz dziennikarz, dotyczyła oddolnej inicjatywy obywatelskiej.

Podczas zajęć w grupach uczniowie wymyślili, a potem przedstawili swoje pomysły. Wśród małych projektów pojawiły się dzień dobroci, profilaktyka uzależnień w szkołach podstawowych, sprzątanie cmentarza, a także wizyty w domu dziecka. Z tych czterech inicjatyw uczniowie mieli wybrać jedną i odpowiednio ją zmodyfikować. Efektem końcowym ma być staranie o to, by zrealizować ją w rzeczywistości. Na projekty będzie można głosować na stronie internetowej. Pomysł z największą ilością głosów otrzyma nagrodę publiczności. Drugą nagrodę przyznają eksperci.
Okazuje się, że świadomość obywatelska młodzieży jest duża. Uczniowie mają pojęcie o zasadach funkcjonowania państwa, a co najważniejsze, chętnie angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia.
 

Komentarze   

spajker Permalink1 +1 spajker
RE: Nagroda publiczności i ekspertów
młode mózgi proponuja 1 dzień dobroci w roku. ja proponuje 1 dzień w roku BEZ dobroci. wszystkim młodym i starym proponuje też 1 raz w roku wizytę w rzeźni oraz 1 raz w roku wizytę w hospicjum. dobra jest też 1 raz w roku wizyta np w firmie amazon, w której ludzkie manekiny mają przypięte czipy a urządzenia elektroniczne pilnują czy ludzkie manekiny pracują dość szybko. taka obserwacja da ludziom więcej wiedzy niż lektura mickiewicza.
2015-03-08 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.