W ostatnim wydaniu „Słowa” informowaliśmy, że w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie uczniowie klasy IIb uczestniczą w warsztatach ,,Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu”, organizowanych przez Fundację PKO oraz Klub Jagielloński. W miniony piątek odbyły się ostatnie zajęcia. Lekcja, w której uczestniczył także nasz dziennikarz, dotyczyła oddolnej inicjatywy obywatelskiej.
Podczas zajęć w grupach uczniowie wymyślili, a potem przedstawili swoje pomysły. Wśród małych projektów pojawiły się dzień dobroci, profilaktyka uzależnień w szkołach podstawowych, sprzątanie cmentarza, a także wizyty w domu dziecka. Z tych czterech inicjatyw uczniowie mieli wybrać jedną i odpowiednio ją zmodyfikować. Efektem końcowym ma być staranie o to, by zrealizować ją w rzeczywistości. Na projekty będzie można głosować na stronie internetowej. Pomysł z największą ilością głosów otrzyma nagrodę publiczności. Drugą nagrodę przyznają eksperci.
Okazuje się, że świadomość obywatelska młodzieży jest duża. Uczniowie mają pojęcie o zasadach funkcjonowania państwa, a co najważniejsze, chętnie angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Nagroda publiczności i ekspertów
młode mózgi proponuja 1 dzień dobroci w roku. ja proponuje 1 dzień w roku BEZ dobroci. wszystkim młodym i starym proponuje też 1 raz w roku wizytę w rzeźni oraz 1 raz w roku wizytę w hospicjum. dobra jest też 1 raz w roku wizyta np w firmie amazon, w której ludzkie manekiny mają przypięte czipy a urządzenia elektroniczne pilnują czy ludzkie manekiny pracują dość szybko. taka obserwacja da ludziom więcej wiedzy niż lektura mickiewicza.