Sołtysi licznie przybyli na spotkanieW Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie odbyło się szkolenie dla sołtysów z powiatu strzelińskiego nt. integrowanej ochrony roślin. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, w którym udział bierze strzelińska „piątka”.

Szkolenie przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu (oddział Strzelin) oraz Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Sala wypełniona została do ostatniego miejsca sołtysami z naszego powiatu, którzy z uwagą słuchali jak chronić rośliny przed organizmami szkodliwymi, wykorzystując metody minimalizujące zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Podczas szkolenia można było się też dowiedzieć, że przestrzeganie okresów prewencji i karencji oprysków pomaga chronić owady zapylające oraz pozostałe pożyteczne organizmy. Takie spotkania, jak to w strzelińskiej „piątce”, mają na celu integrowanie środowiska lokalnego w działaniu na rzecz pszczołowatych oraz podniesienie poziomu wiedzy rolników na temat szeroko rozumianej ochrony przyrody. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Strzelinie planują jeszcze szereg innych akcji w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.