Piesi mogą już bezpiecznie przechodzić przez ulicę w rejonie skrzy¿owaniaJeszcze w ubiegłym roku gmina Strzelin wnioskowała do zarządcy drogi wojewódzkiej nr 396 o utworzenie przejścia dla pieszych w ciągu ul. Oławskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Glinianą. Jak wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk, powodem wniosku był brak możliwości przejścia z jednego ciągu pieszego na drugi.

Od poniedziałku, 23 marca mieszkańcy mogą już bezpiecznie przechodzić na drugą stronę. W tym roku gmina wnioskuje również o utworzenie przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej na ul. Krzepickiej. Umożliwi to bezpieczne poruszanie się między chodnikami, w tym nowo wybudowanym chodnikiem do Chociwela. Utworzenie tych przejść dla pieszych należy do obowiązków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

 

Komentarze   

spajker Permalink4 +2 spajker
RE: Nowe przejście dla pieszych
gdyby nie burmistrz nie byłoby przejścia dla pieszych ani śniegu. gdyby nie kim dzong il to himalae byłyby zalana depresją. czy ten burmistrz wie że powinien mi buty lizać i dziękować za to że finansuję jego pensję? przejście dla pieszych to chleb powszedni włodarzy a nie wynalazek na miarę kopernika.
2015-04-16 17:20 Cytować Zgłoś administratorowi
xyz Permalink3 -3 xyz
przejscie
Niedługo to może będą przejścia 100m od siebie, w sumie dobry pomysł :lol:
2015-04-16 16:21 Cytować Zgłoś administratorowi
ww Permalink2 +2 ww
RE: Nowe przejście dla pieszych
Strzelin się rozwija :-)
2015-04-16 16:20 Cytować Zgłoś administratorowi
pwr Permalink1 -1 pwr
RE: Nowe przejście dla pieszych
I dobrze że te przejście powstało, wreszcie nie będzie trzeba przymusowo hamować gdy ktoś pojawi się niespodziewanie na drodze
2015-04-16 16:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.