Na wycieczce do Wadowic było 71 osóbCiekawą wyborczą inicjatywą wykazali się mieszkańcy Pęcza, którzy, wracając z niedzielnej wycieczki, przekonali kierowcę autobusu, by nadłożył trochę drogi i zajechał do lokalu wyborczego. Celem wycieczki było przejście śladami polskiego papieża.

Najpierw mieszkańcy zwiedzili centrum Jana Pawła II w Krakowie. Następnie udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie uczestniczyli we Mszy św. w ich intencji. Kolejnym przystankiem było odwiedzenie wraz z przewodnikiem muzeum i domu rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, a także Bazyliki pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. W wycieczce uczestniczyło 71 osób.
Był to nie tylko wyjątkowy dzień dla mieszkańców sołectwa Pęcz, ponieważ był to również dzień drugiej tury wyborów na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestnicy musieli się spieszyć, żeby zdążyć przed zamknięciem lokalu wyborczego, w Szczawinie. Po krótkich namowach kierowca dał się przekonać i pasażerowie mogli spełnić swój obywatelski obowiązek.

Na wycieczce do Wadowic było 71 osób

 

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.