Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie przywitali gości z Niemiec na uroczystym apeluJuż od kilkunastu lat w Strzelinie prowadzona jest wymiana uczniów z Polski i Niemiec. Niedawno doszło do kolejnego spotkania uczniów ze szkoły Heinrich Middendorf Oberschule w Aschendorf i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie. Tym razem gospodarzami byli strzelinianie. Społeczność szkolna oraz dyrekcja powitały gości z Niemiec uroczystym apelem, po którym wszyscy udali się z wizytą do burmistrz, Doroty Pawnuk.
Na uczestników wymiany czekało w Polsce mnóstwo atrakcji, m. in. trzydniowa wycieczka do Zakopanego, Krakowa i Wieliczki oraz Park Dinozaurów w Krasiejowie, a przede wszystkim odwiedziny w rodzinach polskich partnerów. Merytorycznego wsparcia i dofinansowania udzieliło, jak zawsze, Stowarzyszenie Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży. – Jesteśmy pewni, że jak co roku i to spotkanie będzie niezapomniane i przybliży polskim oraz niemieckim dzieciom kraj sąsiada – mówiła dyrektor szkoły Alicja Porada.
Polska grupa ma pojechać do partnerskiej szkoły w Aschendorf 3 czerwca.




Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.