Po obejrzeniu skweru przy ul. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie, członkowie komisji udali się m.in. do Brożca i KuropatnikaW ubiegłym tygodniu radni Rady Miejskiej Strzelina dokonali przeglądu zadań inwestycyjnych i remontowych na terenach wiejskich. Zwrócili uwagę m.in. na zatokę autobusową w Ludowie Polskim, budowę chodnika w Ulicy oraz drogę w Gęsińcu.
Wyjazdowe zebranie komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska odbyło się w środę, 10 czerwca, i rozpoczęło w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Po zatwierdzeniu porządku obrad i przyjęciu protokołu z poprzedniej komisji, radni wspólnie wybrali się w teren. Celem był przegląd wiejskich zadań inwestycyjnych i remontowych.
Początkowo, korzystając z okazji, radni przyjrzeli się skwerkowi przy ul. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie. Wniosek mieszkańca w tej sprawie wpłynął tuż po poprzedniej komisji wyjazdowej obejmującej miasto. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tereny zielone są odpowiednio utrzymane i nie można im niczego zarzucić.

Prace idą ociężale
Po obejrzeniu chodnika w Ludowie Polskim, radni zwrócili także uwagę na zatokę autobusową i jej usytuowanie. – Dalej chodnik jest szeroki, można nawet metr zatoki zrobić i jest miejsce na przystanek. Województwo twierdzi, że to musi być droga gminna. Wjazd do gospodarstwa jest już drogą gminną, która idzie do Pławnej. Poza korzystającymi z gospodarstwa, nikt tamtędy nie chodzi – sugerował radny Kazimierz Cygan.
Następnie członkowie komisji udali się do Ulicy, aby obejrzeć trwającą budowę chodnika. Jak poinformował Maciej Motyl z UMiG, pewien odcinek po jednej stronie pozostanie bez chodnika. - Do tego momentu, do którego są wykopy, zadanie będzie zrealizowane? – pytał przewodniczący komisji Piotr Litwin, otrzymując i otrzymał odpowiedź. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca czerwca, jednak według niektórych radnych idzie ono bardzo ociężale. Kolejnym punktem wyjazdu była nowa remiza OSP w Brożcu. Radni ubolewali, że nie mogą przyjrzeć się inwestycji od wewnątrz.
Nawierzchnia wraz z zatoką autobusową
W dalszej części członkowie komisji przyjrzeli się terenowi budowy kanalizacji w Kuropatniku. – Proszę zobaczyć jak tędy woda rwie i idzie do dołu. Włączamy się w drogę powiatową – mówił Litwin. Ryszard Bielawski z UMiG wyjaśnił, że powstanie w tym miejscu droga bitumiczna o długości 450 m.
Następnie radni zatrzymali się na ul. Ogrodowej w Kuropatniku. - Cieszy to, że tak jak zrealizowane zadanie kanalizacyjne na ul. Wita Stwosza zakończone odtworzeniem nawierzchni, wykonane zostało tutaj, łącznie z zatoką autobusową – stwierdził Litwin.
W Gęsińcu radna Magdalena Siedlarz zwróciła uwagę na odcinek częściowo utwardzonej drogi łączący się z ul. Sosnową. Nie otrzymał on dofinansowania w ramach remontu dróg śródpolnych. – Przyjdzie jesień, zima i mieszkańcy tych kilku domów będą mieli problem – powiedziała radna.Komentarze   

ania Permalink1 0 ania
RE: Zabraknie chodnika
Dlaczego to nie jest zaskoczeniem, że najbardziej "zainteresowanym" w temacie był aspirant przewodniczący szałajko... zdjęcie nie kłamie...
2015-06-26 08:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.