Zaledwie kilkanaście dni po naszej publikacji dokładnie w opisywanym miejscu doszło do poważnego wypadku, a ślady tego do dziś są widoczne na drzewiePod koniec czerwca, w 22 numerze Słowa, w artykule „Niebezpieczna górka” pisaliśmy o niefortunnym, a w ocenie kierowców błędnym oznakowaniu skrzyżowania ulicy Miodowej z Jaśminową w Gęsińcu. Zwracaliśmy uwagę na to, że kierowcy, którzy podjeżdżają na strome wzniesienie ul. Miodową, muszą na podjeździe zatrzymać się, by ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z ul. Jaśminowej. Rozwiązanie jest o tyle niefortunne i niebezpieczne, że ul. Jaśminowa w praktyce jest ul. niemalże polną, gdyż odcinek asfaltowy ma długość zaledwie kilkudziesięciu metrów i mieszkają przy niej tylko trzy rodziny. Z kolei ruch ul. Miodowej jest o sto razy intensywniejszy (to główna droga łącząca Gęsiniec z Gościęcicami i Kuropatnikiem). Na domiar złego, jadący Miodową pod górę nie widzą aut wyjeżdżających z prawej strony z ul. Jaśminowej, bo skrzyżowanie jest zasłonięte wysokim płotem.
Na potwierdzenie tego, że jest to niebezpieczne i źle oznakowane miejsce nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilkanaście dni po naszej publikacji doszło w tym miejscu do poważnego wypadku z udziałem dwóch aut. Na szczęścicie, nie było ofiar w ludziach, ale samochody zostały bardzo poważnie uszkodzone.
Jeszcze raz apelujemy w imieniu kierowców do władz gminy, by nie zwlekały z rozwiązaniem tego problemu. Bo prawdziwy horror zacznie się zimą, kiedy auta jadące ul. Miodową będą musiały się nieco rozpędzić, by po śliskiej nawierzchni wdrapać się na górkę. A wtedy każdy, kto wyjedzie z ul. Jaśminowej, zostanie staranowany przez jadący z lewej strony pojazd.Komentarze   

aasdf Permalink5 +2 aasdf
RE: Pierwsze ofiary niebezpiecznej górki
Cytuję alf:
Skrzyżowanie wównorzędne jest właśnie po to, żeby kierowcy zwalniali przed nim. Ma to wymusić na kierowcach - piratach normalną, bezpieczną jazdę. To nie miejsce jest niebezpieczne tylko kierowcy którym nie chce się zwalniać.

Głupio postawiony znak czyni większe zło niż dobro. Jak sama nazwa wskazuję 'skrzyżowanie równorzędne' powinno łączyć dwie drogi o tej samej klasie drogi bądź o podobnym natężeniu ruchu. W tym wypadku bez wątpienia ul. Miodowa jest główną drogą a ul. Jaśminowa drogą podrzędną. Wystarczy zwrócić uwagę na natężenie ruchu na obu drogach, skoro na Jaśminowej znajdują się tylko 3 domki to przypuszczam, że dzienny ruch na tej ulicy nie przekracza 10 przejazdów samochodów. Ul. Jaśminowa jest drogą ślepą i prowadzi do kilku domków a na Miodowej ruch jest spory. Pod uwagę trzeba też wziąć strome wzniesie na ul. Miodowej oraz znaczne ograniczenie widoczności. Na ul. Jaśminowej powinien stać znak stopu a teraźniejsze oznakowanie drogi powinno zostać usunięte. Chcąc poprawić bezpieczeństwo zarządca drogi tylko pogorszył sytuacje.
2015-09-09 20:42 Cytować Zgłoś administratorowi
kierowca Permalink4 +6 kierowca
RE: Pierwsze ofiary niebezpiecznej górki
organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu jest beznadziejna. Jadąc od dołu ,nawet gdy się zwolni i tak nic nie widać, bo mur przy drodze skutecznie zasłania widok. Praktycznie trzeba wyjechać do połowy skrzyżowania aby coś zobaczyć. Jakaś tęga głowa to wymyśliła.Nie chcę krakać , ale skończy się tym że ktoś porządnie przywali i może wtedy coś z tym zrobią. Zresztą, jak można robić taki myk dla tych co jadą do góry. Na całym świecie obowiązuje zasada że to jadący w dół ustępują pierwszeństwa bo im po prostu łatwiej ruszyć. No na całym, z wyjątkiem Gęsińca.
2015-09-08 20:40 Cytować Zgłoś administratorowi
DST001 Permalink3 +10 DST001
Pierwsze ofiary
Co za h ..j złamany połamał drzewka wzdłuż ścieżki rowerowej do Chociwela? Aby ci gnoju łapy pousychały.
2015-09-08 14:58 Cytować Zgłoś administratorowi
alf Permalink2 -5 alf
RE: Pierwsze ofiary niebezpiecznej górki
Skrzyżowanie wównorzędne jest właśnie po to, żeby kierowcy zwalniali przed nim. Ma to wymusić na kierowcach - piratach normalną, bezpieczną jazdę. To nie miejsce jest niebezpieczne tylko kierowcy którym nie chce się zwalniać.
2015-09-08 14:36 Cytować Zgłoś administratorowi
kty Permalink1 +7 kty
RE: Pierwsze ofiary niebezpiecznej górki
Trudno o glupsze rozwiązanie jakim jest skrzyżowanie równorzędne w tym miejscu
2015-09-08 14:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.