Tercet Egzotyczny przez ponad 35 lat koncertował z powodzeniem w USA (fot. internet)W piątek, 23 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej Strzelińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy koncert Tercetu Egzotycznego „50 lat minęło”. W programie występu znajdują się najbardziej znane i lubiane przeboje zespołu, klasyki muzyki latynoamerykańskiej, jak również piosenki premierowe. Atrakcyjność programu wzbogaca solowy występ Katarzyny Dziewiątkowskiej oraz w duecie z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską.
Tercet Egzotyczny powstał jesienią 1963 r. we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Główny wokal objęła żona muzyka Izabela, natomiast drugim gitarzystą został wówczas Mieczysław Metelski, którego po 3 latach zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Autorem muzyki do większości piosenek był sam Dziewiątkowski, zaś słowa pisali najlepsi polscy tekściarze. Zespół wyróżniał się charakterystycznym imagem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 1966 r. ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany „Tercet Egzotyczny”, na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka „Pamelo, żegnaj”.
Przez ponad 35 następnych lat Tercet Egzotyczny koncertował z powodzeniem na całym świecie, odwiedzając 49 razy USA. Natomiast w lipcu 1999 r. na antenie TVP2 wyemitowano program „Egzotyczne lato z Tercetem”. Osiągnął wysoką oglądalność i na prośbę widzów był powtarzany aż kilkanaście razy.
Bilety na strzeliński koncert w cenie 50 zł do nabycia w SOK oraz za pośrednictwem strony internetowej www.biletin.plUWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Tercet Egzotyczny wystąpi w Strzelinie
Mx powiedziała :
Trzeba liczyć na to, że nie rozsypią się na scenie. Ale z drugiej strony za pięć dych taki historyczny moment zobaczyć...
od 5 dych dalej muzyczny kicz. tylko cejrowski to wytrzyma.

0
Gravatar
Mx
RE: Tercet Egzotyczny wystąpi w Strzelinie
Trzeba liczyć na to, że nie rozsypią się na scenie. Ale z drugiej strony za pięć dych taki historyczny moment zobaczyć...
0

Przeczytaj również