Pracownicy CUKiT i strażnicy miejscy próbowali skontrolować mieszkanie, z którego wydobywa się uciążliwy fetorIntensywny fetor wydobywający się z jednego z lokali zmusił mieszkańców do prośby o pomoc. Jak stwierdzili, powodem uciążliwości jest zaniedbanie trwające od wielu lat. Kontakt z najemcą okazał się bardzo trudny, a pracownikom CUKiT w Strzelinie i straży miejskiej wielokrotnie nie udało się wejść do mieszkania. W ostatnim czasie do naszej redakcji trafił anonimowy list. Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Konopnickiej w Strzelinie zwrócili się z prośbą o pomoc w sprawie intensywnego smrodu wydobywającego się z jednego z lokali. Podkreślili, że problem trwa już od kilku lat. – Tak strasznie śmierdzi, że już po prostu nie da się wytrzymać – czytamy w liście. Mieszkańcy próbowali rozwiązać problem samodzielnie, jednak żadne próby nie przynosiły rezultatu. Prosząc o interwencję, zaznaczyli również, że sytuacja staje się nie do zniesienia. Ponadto uznali, że w najbliższym czasie fetor może być przyczyną zatrucia.

Cuchnąca sprawa
Postanowiliśmy skontaktować się z mieszkańcami wskazanego lokalu, jednak, pomimo prób, nie udało nam się z nikim porozmawiać. Jak powiedzieli sąsiedzi z tego samego budynku, w lokalu mieszka starsza kobieta z synem. Uważają, że uciążliwy odór jest spowodowany przez zaniedbanie mieszkania i nie utrzymywanie w nim niezbędnego porządku od wielu lat. – Jest pies, kot, załatwiają się w domu, nikt tego nie czyści to, smród jest. Ja nie wiem jak to wygląda, ale jak się nie sprząta, no to czuć. Ściany przechodzą wilgocią, ale dom był ocieplony, więc może zrobiło się trochę inaczej. Teraz jest chłodniej, to tego zapachu tak bardzo nie czuć, ale najgorzej było podczas upałów – stwierdził jeden z mieszkańców.
Dowiedzieliśmy się również, że strażnicy miejscy kontrolowali już lokal, jednak sąsiedzi nie zauważyli żadnych zmian. – Starsi ludzie tak mają, że nazbierają rzeczy, potrzebne czy nie… Albo jak trzyma się brudne rzeczy, to też śmierdzi. Chyba nie wietrzą tego mieszkania, ale wtedy my nie moglibyśmy otworzyć okien przez fetor. To jest bardzo cuchnąca sprawa – powiedziała mieszkanka, która chciała pozostać anonimowa.

Kontrola strażników
Jak udało nam się ustalić, w piątek, 25 czerwca 2015 r. do Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie wpłynęła pisemna skarga złożona przez zarządcę wspólnoty mieszkaniowej na zachowanie najemców jednego z lokali mieszkalnych przy ul. Konopnickiej. W związku z tym CUKiT wysłało zawiadomienie o wyznaczonym terminie przeglądu lokalu mieszkalnego, który miał nastąpić, 7 lipca o godz. 10:00.
W podanym terminie pracownicy strzelińskiego CUKiT przystąpili do zapowiedzianej kontroli. Jednak, pomimo wcześniejszej zapowiedzi, nie udostępniono im lokalu do kontroli. Można było tylko, w bardzo małym zakresie sprawdzić porządek w pomieszczeniu piwnicy należącym do najemcy tego lokalu. Wobec tego, 21 lipca zostało wysłane kolejne zawiadomienie o terminie przeglądu mieszkania, który wyznaczono na, 24 lipca. Pomimo powiadomienia, sytuacja się powtórzyła i pracownikom CUKiT nie udało się wejść do środka.
- W międzyczasie poproszono Straż Miejską w Strzelinie o pomoc w tej sprawie. Strażnikom dwukrotnie udało się porozmawiać z jednym z lokatorów. W rozmowie proszono o niezwłoczny kontakt z CUKiT w Strzelinie. Jednak pomimo tych rozmów, zainteresowany nie zgłosił się do CUKiT – poinformował Urząd Miasta i Gminy Strzelin. Biorąc pod uwagę utrudniony kontakt z najemcą mieszkania, CUKiT wysyłał pisma z wyznaczonym terminem uporządkowania lokalu, jednak nie przynosiło to skutku. Dopiero w czwartek, 24 września pracownikom w asyście strażników miejskich udało się przeprowadzić kontrolę mieszkania. Jak się okazało, najemca nie uprzątnął lokalu, ale zadeklarował, że uczyni to w najbliższym czasie. Ponadto z posiadanych przez CUKiT dokumentów wynika, że wcześniej nie zgłaszano żadnych skarg na zachowanie najemcy mieszkania.Komentarze   

spajker Permalink1 +3 spajker
RE: Tak strasznie śmierdzi, że nie da się wytrzymać...
to jest dobry przykład dla przemyślenia - ile warty jest metr kwadratowy mieszkania. wybitni specjaliści ( naciągacze) od nieruchomości, powiedzą, no we wrocławiu to 6-7 tys za mkw a w strzelinie bliskim wrocławiowi to tak z 4-5 tys za mkw. konopnicka - spokojna okolica 5 minut do centrum , do rynku, w pobliżu lekarz dworzec pkp pks sklep szkoła i apteka, w okolicy jest duży park orliki i aquapark, budynek nowy ocieplony, mieszkanie rozkładowe z ekspozycją na słoneczną porę dnia. miodzio - tylko kupować. ocena wartości nieruchomości dotyczy całej branży nieruchomości i ocena dotyczy wartości "ekspertyz" chciwych na prowizje amstafopodobnych pośredników.
2015-10-07 21:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.