Przejęcie ciągów pieszych w strzelińskim Rynku spotkało się z aprobatą radnychW ostatnim czasie Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa zwróciła się do gminy Strzelin o przejęcie kilku nieruchomości. Jak radni ocenili ich stan i czy byli zainteresowani wszystkimi terenami? - Cokolwiek się tam wydarzy, będzie za to odpowiadała gmina – mówiła burmistrz. Radny Litwin pytał także o trwającą w Rynku budowę.
Posiedzenie komisji budżetu i rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej Strzelina odbyło się w czwartek, 22 października w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Po zatwierdzeniu porządku obrad radni przystąpili do opiniowania wniosku Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Strzelinie w sprawie nieodpłatnego przejęcia przez gminę Strzelin kilku nieruchomości. Wcześniej radni z Magdaleną Dziadzio z UMiG wybrali się do miasta, aby je obejrzeć.
Radny Ireneusz Szałajko zabrał głos w sprawie ciągów pieszych w południowej i wschodniej części Rynku. – Stan techniczny nawierzchni i murków jest w tragicznym stanie. Nie wspomnę o tym, że to jest serce naszego miasta. Powinniśmy o to zadbać. Jestem za przejęciem tych dwóch ciągów pieszych z terenem zielonym. Osoby, które przyjeżdżają spoza Strzelina, patrzą na to i musimy to wziąć pod uwagę – powiedział Szałajko. Był także za przejęciem terenów zielonych przy ul. Pocztowej oraz terenu przy rotundzie św. Gotarda, gdyż stan jej otoczenia nie jest najlepszy.

Warto dbać o wizytówkę miasta i zabytki
Burmistrz Dorota Pawnuk przypomniała, że rozmowy dotyczące działki przy rotundzie rozpoczęły się z inicjatywy gminy Strzelin. Podobnie było w przypadku ciągów pieszych w Rynku. Natomiast następnie spółdzielnia zaproponowała przejęcie dodatkowych działek (budynek socjalny przy ul. Staszica, ciągi pieszo-jezdne przy ul. Jana Pawła II oraz tereny zielone przy ul. Pocztowej).
– Jeżeli mówimy o gospodarności, wizytówce miasta i zabytków, które mamy, to na pewno warto o nie dbać. Przy rotundzie pozostało jakieś boisko, śmietniki i na pewno turyści pokazują palcami, co tam stoi – stwierdził radny Piotr Litwin. Był przeciwny przejęciu budynku socjalnego oraz ciągów pieszo-jezdnych. Uznał, że warto zastanowić się nad przejęciem na okres 20 lat w bezpłatne użyczenie ciągów pieszych w Rynku.
- Na pewno będą koszty związane z bieżącym utrzymaniem. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli będzie to teren użyczony gminie, to cokolwiek się tam wydarzy, będzie za to odpowiadała gmina. Odśnieżanie i sprzątanie również będzie zadaniem gminy – wyjaśniła burmistrz. Radny Michał Ostrowski stwierdził, że w Rynku powinny powstać kawiarenki i miejsca, gdzie będzie można usiąść. Jego zdaniem, obecnie proponowane nieruchomości nie są w najlepszym stanie i gmina powinna je przejąć. Ostatecznie radni wyrazili zgodę na przejęciem ciągów pieszych w południowej i wschodniej części strzelińskiego Rynku, terenu przy rotundzie św. Gotarda oraz terenów zielonych przy ul. Pocztowej.
Podczas oglądania nieruchomości pojawiły się zastrzeżenia
Chodniki i ulice do przebudowy
Następny projekt uchwały dotyczył sprzedaży nieruchomości gruntowych zabudowanych garażami, położonych przy ul. Targowej w Strzelinie. - Działamy na wniosek najemców tych garaży, którzy od dawna czekali na możliwość ich wykupienia. Sprzedaż nastąpi w trybie przetargu ograniczonego na rzecz najemcy. Nabywając te nieruchomości, trzeba będzie w konkretnym terminie je wyremontować, bo są w bardzo złym stanie technicznym – tłumaczyła Dziadzio. Większością głosów projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię.
W dalszej części radni opiniowali wniosek w sprawie sprzedaży działki przy ul. Wojska Polskiego w Strzelinie. Jak wyjaśniła Dziadzio, w ostatnim czasie do UMiG wpłynął wniosek właścicielki lokalu użytkowego o nabycie części działki. – Ponieważ zostaje druga część tej działki, wystąpiliśmy do wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego, czy są zainteresowani nabyciem pozostałej części. Otrzymaliśmy odpowiedź, że są zainteresowani nabyciem całej nieruchomości – tłumaczyła. Radni podjęli decyzję o sprzedaży części działki właścicielce lokalu.
W części dotyczącej wniosków i spraw różnych głos zabrał radny Litwin. Jak zaznaczył, byłego radnego Mieczysława Pisowadzkiego interesuje z realizacją inwestycji w strzelińskim Rynku przez firmę Millenium S.C. Mowa o przywróceniu do pierwotnego stanu chodnika przy ul. Kościelnej i wjazdu do ul. Rycerskiej. – Mamy podpisane z Millenium S.C. porozumienie. Wynika z niego, że po zakończeniu budowy przebudują chodnik i przełożą całą nawierzchnię na odcinku od ul. Wodnej do ul. Rycerskiej. Cała ul. Kościelna oraz ul. Rycerska będą przebudowane – tłumaczył Mirosław Stępień z UMiG.

Komentarze   

Widz Permalink19 -17 Widz
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
A co to, a kto to, co Oni tam robią, czego wypatrują. Czyżby szukano miejsc dla uchodźców z Syrii. Ja znam dobre miejsce dla biednych uciekinierów z Azji. To nasz urząd miasta. Rozpędzić tą czerwoną postkomunistyczną hołotę z towarzyszką Dorotą na czele. Tam ich ulokować, a większy będzie wówczas pożytek z tak dużego gmachu. A może, gdy już tam zamieszkają, sprawne władze miasta ustanowią, lepsze od obecnych.
2015-11-10 12:13 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink18 -17 spajker
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
Cytuję SBB:
Cytuję spajker:
Cytuję Anna 1970:
Ja mam pytanie do wszystkich radnych kiedy wreszcie zrozumieją że powinni zadbać o inwestycje dające pracę żeby nie musieli jeździć do Wrocławia , Oławy i ościennych miast. Następnie zadbać o to aby mogli się leczyć w naszych placówkach służby zdrowia a nie jeździć do w/w miast . Wszyscy ci zapracowani ludzie ,którzy dojeżdżają i tracą mnóstwo swojego czasu na dojazdy i opiekę zdrowotną swoich rodzin -wierzcie mi nie mają czasu by korzystać z tak znakomitych pomysłów nie których radnych -muszą nadrabiać zaległości związane z domem i rodziną na weekend . Te wszystkie pomysły są skierowane przede wszystkim do osób pracujących na miejscu -oni mogą mieć więcej czasu na korzystanie z tych propozycji . Jeszcze raz powtórzę -NAJPIERW MIEJSCA PRACY - ZDROWIE a na końcu rozrywka - pozdrawiam tych co mają na to czas .

radni są za ciency na to aby tworzyć miejsca pracy. sami trzęsą dooopami o swoje urzędnicze miejsca. chcesz zatrudnić człowieka to musisz mu dać co najmniej 2,5 kilo zł na rękę i do tego 2 kilo złotych zus+fiskus. tak razy 12 miesięcy = 55 kilo złotych rocznie za 1 człowieka . do tego 3 tysiące praw pracowniczych i 5 tysięcy obowiązków pracodawcy, do tego perfidne kontrole zus i fiskusa, do tego ludzie którzy nie chcą i nie potrafią pracować, do tego brak klientów, do tego niepłacący klienci, do tego podatki 23% vat i 19% cit od dochodów teoretycznych jeszcze nieotrzymanych. zapraszam do zatrudniania. taki syf wymyślili posłowie a nie radni.

To odpowiedz mi na jedno pytanie. To po co nam samorządy? To im sejm powierzył właśnie min. takie zadania!

po co są samorządy? ano po to aby lokalne miernoty the bille mieli zajęcie pieniądze i poczucie władzy. znasz jakiś inny powód istnienia samorządów???
2015-11-08 22:35 Cytować Zgłoś administratorowi
SBB Permalink17 -20 SBB
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
Cytuję spajker:
Cytuję Anna 1970:
Ja mam pytanie do wszystkich radnych kiedy wreszcie zrozumieją że powinni zadbać o inwestycje dające pracę żeby nie musieli jeździć do Wrocławia , Oławy i ościennych miast. Następnie zadbać o to aby mogli się leczyć w naszych placówkach służby zdrowia a nie jeździć do w/w miast . Wszyscy ci zapracowani ludzie ,którzy dojeżdżają i tracą mnóstwo swojego czasu na dojazdy i opiekę zdrowotną swoich rodzin -wierzcie mi nie mają czasu by korzystać z tak znakomitych pomysłów nie których radnych -muszą nadrabiać zaległości związane z domem i rodziną na weekend . Te wszystkie pomysły są skierowane przede wszystkim do osób pracujących na miejscu -oni mogą mieć więcej czasu na korzystanie z tych propozycji . Jeszcze raz powtórzę -NAJPIERW MIEJSCA PRACY - ZDROWIE a na końcu rozrywka - pozdrawiam tych co mają na to czas .

radni są za ciency na to aby tworzyć miejsca pracy. sami trzęsą dooopami o swoje urzędnicze miejsca. chcesz zatrudnić człowieka to musisz mu dać co najmniej 2,5 kilo zł na rękę i do tego 2 kilo złotych zus+fiskus. tak razy 12 miesięcy = 55 kilo złotych rocznie za 1 człowieka . do tego 3 tysiące praw pracowniczych i 5 tysięcy obowiązków pracodawcy, do tego perfidne kontrole zus i fiskusa, do tego ludzie którzy nie chcą i nie potrafią pracować, do tego brak klientów, do tego niepłacący klienci, do tego podatki 23% vat i 19% cit od dochodów teoretycznych jeszcze nieotrzymanych. zapraszam do zatrudniania. taki syf wymyślili posłowie a nie radni.

To odpowiedz mi na jedno pytanie. To po co nam samorządy? To im sejm powierzył właśnie min. takie zadania!
2015-11-08 20:05 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink16 -18 spajker
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
Cytuję Anna 1970:
Ja mam pytanie do wszystkich radnych kiedy wreszcie zrozumieją że powinni zadbać o inwestycje dające pracę żeby nie musieli jeździć do Wrocławia , Oławy i ościennych miast. Następnie zadbać o to aby mogli się leczyć w naszych placówkach służby zdrowia a nie jeździć do w/w miast . Wszyscy ci zapracowani ludzie ,którzy dojeżdżają i tracą mnóstwo swojego czasu na dojazdy i opiekę zdrowotną swoich rodzin -wierzcie mi nie mają czasu by korzystać z tak znakomitych pomysłów nie których radnych -muszą nadrabiać zaległości związane z domem i rodziną na weekend . Te wszystkie pomysły są skierowane przede wszystkim do osób pracujących na miejscu -oni mogą mieć więcej czasu na korzystanie z tych propozycji . Jeszcze raz powtórzę -NAJPIERW MIEJSCA PRACY - ZDROWIE a na końcu rozrywka - pozdrawiam tych co mają na to czas .

radni są za ciency na to aby tworzyć miejsca pracy. sami trzęsą dooopami o swoje urzędnicze miejsca. chcesz zatrudnić człowieka to musisz mu dać co najmniej 2,5 kilo zł na rękę i do tego 2 kilo złotych zus+fiskus. tak razy 12 miesięcy = 55 kilo złotych rocznie za 1 człowieka . do tego 3 tysiące praw pracowniczych i 5 tysięcy obowiązków pracodawcy, do tego perfidne kontrole zus i fiskusa, do tego ludzie którzy nie chcą i nie potrafią pracować, do tego brak klientów, do tego niepłacący klienci, do tego podatki 23% vat i 19% cit od dochodów teoretycznych jeszcze nieotrzymanych. zapraszam do zatrudniania. taki syf wymyślili posłowie a nie radni.
2015-11-08 17:12 Cytować Zgłoś administratorowi
SBB Permalink15 -16 SBB
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
Cytuję Anna 1970:
Ja mam pytanie do wszystkich radnych kiedy wreszcie zrozumieją że powinni zadbać o inwestycje dające pracę żeby nie musieli jeździć do Wrocławia , Oławy i ościennych miast. Następnie zadbać o to aby mogli się leczyć w naszych placówkach służby zdrowia a nie jeździć do w/w miast . Wszyscy ci zapracowani ludzie ,którzy dojeżdżają i tracą mnóstwo swojego czasu na dojazdy i opiekę zdrowotną swoich rodzin -wierzcie mi nie mają czasu by korzystać z tak znakomitych pomysłów nie których radnych -muszą nadrabiać zaległości związane z domem i rodziną na weekend . Te wszystkie pomysły są skierowane przede wszystkim do osób pracujących na miejscu -oni mogą mieć więcej czasu na korzystanie z tych propozycji . Jeszcze raz powtórzę -NAJPIERW MIEJSCA PRACY - ZDROWIE a na końcu rozrywka - pozdrawiam tych co mają na to czas .

A po co? podniosą podatki (oczywiście zwalniając z nich wybrańców) i kasa będzie grała, będą się trudzić jak ściągnąć inwestorów? no też, toż to zbyt wieki wysiłek i zbytek!
2015-11-08 16:48 Cytować Zgłoś administratorowi
SBB Permalink14 -15 SBB
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
"Osoby, które przyjeżdżają spoza Strzelina, patrzą na to i musimy to wziąć pod uwagę – powiedział Szałajko. Był także za przejęciem terenów zielonych przy ul. Pocztowej oraz terenu przy rotundzie św. Gotarda, gdyż stan jej otoczenia nie jest najlepszy."
A co mnie to obchodzi? te tereny do kogoś należą i jest obowiązkiem właściciela zadbać o należyty stan i wygląd, ja jak nie bede miał przy swojej posesji porządku to dostanę mandat, a ta rotunda została przecież przekazana KRK, czyż bym się mylił? kokosy robić to dobrze, a porządek dbać , to już niech inni się martwią?, chyba trzeba zacząć od porządku w samej gminie!
2015-11-08 16:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Anna 1970 Permalink13 -12 Anna 1970
Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta
Ja mam pytanie do wszystkich radnych kiedy wreszcie zrozumieją że powinni zadbać o inwestycje dające pracę żeby nie musieli jeździć do Wrocławia , Oławy i ościennych miast. Następnie zadbać o to aby mogli się leczyć w naszych placówkach służby zdrowia a nie jeździć do w/w miast . Wszyscy ci zapracowani ludzie ,którzy dojeżdżają i tracą mnóstwo swojego czasu na dojazdy i opiekę zdrowotną swoich rodzin -wierzcie mi nie mają czasu by korzystać z tak znakomitych pomysłów nie których radnych -muszą nadrabiać zaległości związane z domem i rodziną na weekend . Te wszystkie pomysły są skierowane przede wszystkim do osób pracujących na miejscu -oni mogą mieć więcej czasu na korzystanie z tych propozycji . Jeszcze raz powtórzę -NAJPIERW MIEJSCA PRACY - ZDROWIE a na końcu rozrywka - pozdrawiam tych co mają na to czas .
2015-11-07 13:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Strzelinianin 39 Permalink12 +9 Strzelinianin 39
brak
Czytając te wpisy na forum mam kolejny przykład tchórzostwa i braku kultury osobistej. Sami na te osoby glosowaliście, bo gdyby tak nie było to by ich e radzie nie było. Następnie każdy pomysł(pomijam jego słuszność) jest krytykowany. Potrafisz lepiej i masz lepsze pomysły zgłoś do rady lub wystartuj w wyborach. A po trzecie i ostatnie bo szkoda mojego czasu na te bzdury co tu czytam to nie obrażaj nikogo anonimowo tylko idź i powiedź tej osobie to prosto w oczy. Pozdrawiam a raczej żegnam
2015-11-07 13:18 Cytować Zgłoś administratorowi
echo Permalink11 -5 echo
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
"Radny Michał Ostrowski stwierdził, że w Rynku powinny powstać kawiarenki"
Radny Ostrowski może w każdej chwili otworzyć taką kawiarenkę w ramach własnej działalności gospodarczej. Proszę dać przykład innym i pokazać jak to sie robi (za swoje).
2015-11-06 21:04 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink10 -26 spajker
RE: „Powinniśmy zadbać o serce naszego miasta”
Cytuję soks:
Cytuję spajker:
Radny Michał Ostrowski stwierdził, że w Rynku powinny powstać kawiarenki i miejsca, gdzie będzie można usiąść.

no to trzeba zrobić uchwałę a kawiarenki same powstaną. rynek jest urokliwy, turyści przyjeżdżają masowo, biznes kawiarniany jest lukratywny. w rynku jest gdzie usiąść , murki są obsiadywane przez smakoszy piwa i dotacji no ale straż miejska przegania tych , którzy chcą posiedzieć i się napić.

Ale on dodał, że gmina powinna przejąć jeszcze te nieruchomości, bo są w bardzo złym stanie! - No Panie Radny, to jest myśl! A koszty? A w d..pie trza mieć koszty! A budżet gminy? A w d.. trza mieć budżet! Ale pani burmistrz się uśmiecha, a dlaczego? Bo ona też ma to w d..pie co się stanie z tymi ruderami, ale wartość tych NIERUCHOMOŚCI na papierze spowoduje (też na papierze) wzrost majątku gminy! Będzie można wykazać, że gmina bogata i jakiś kredycik na przeżarcie wziąć!

widzę w tym cygańską mądrość, która obecnie jest w cenie czyli jest dotowana pod tytułem "innowacja" "integracja" "burza mózgów" " chłopi u władzy" "ratujmy zabytki" . szkoła frankfurcka się kłania i śle pozdrowienia do strzelina.
2015-11-06 19:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.