Do etapu antenowego konkursu dostał się również zespół Hello My Sunshine, w którym wokalistką jest Bogna Jurewicz pochodząca ze Strzelina (fot. Andrzej Owczarek, Radio Wrocław)
Do etapu antenowego konkursu dostał się również zespół Hello My Sunshine, w którym wokalistką jest Bogna Jurewicz pochodząca ze Strzelina (fot. Andrzej Owczarek, Radio Wrocław)
Strzelińskie zespoły Bonhart i Hello My Sunshine, z wokalistką pochodzącą z naszego miasta, powalczą w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Ponadto kapele są w trakcie nagrywania swoich debiutanckich krążków.
Strzeliński zespół Bonhart w składzie Maciej Bodnar (gitara), Jakub Kudzia (perkusja), Piotr Bachor (bas i wokal) oraz Maciej Wester (gitara prowadząca) po raz kolejny spróbował swoich sił w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. W ubiegłym miesiącu pojechali na eliminacje do Wałbrzycha. – Zagraliśmy tam dwa własne utwory: „Total overdose” i „Get the f…away” – mówi Piotr Bachor. Choć muzycy nie do końca byli zadowoleni z występu, to jurorom bardzo się spodobało. Bonhart dostał się do kolejnego, antenowego etapu, który ruszył na początku kwietnia. Teraz kapela będzie walczyła o głosy słuchaczy, którzy zdecydują (wysyłając SMS-y), kto przejdzie dalej. Dwa utwory Bonhartu będą rywalizowały z piosenkami innego zespołu. Na razie nie wiadomo z kim staną do walki i kiedy dokładnie odbędzie się pojedynek. – Będziemy chcieli wybrać utwory szybkie, które oddają charakter naszej muzyki – podkreśla wokalista. Jak się okazuje, w eliminacjach w Wałbrzychu wziął udział także inny strzeliński zespół – Fosgen. Kapela znalazła się na liście rezerwowej i wciąż ma szanse wejść do etapu antenowego. Warto również dodać, że Bonhart jest w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego krążka. Na płycie znajdą się utwory, które powstawały od lipca 2014r. – Jesteśmy na etapie masteringu (ostateczne ukształtowanie brzmienia – red.). Okładkę projektuje nam kolega Piotrek Gajewski. Na razie nie chcemy jednak zdradzać jej wyglądu. Płytę nagrywamy we Wrocławiu w Chaos Underground. Właściciel zajmie się także wydaniem krążka. Na początku chcemy wypuścić 200 sztuk. Płytę będzie można kupić na naszych koncertach – wyjaśnia.

Pomóż nagrać płytę…
Do radiowego konkursu dostał się także zespół Hello My Sunshine, w którym wokalistką jest Bogna Jurewicz ze Strzelina. Kapela podczas eliminacji we Wrocławiu zaprezentowała dwa utwory „Podusza” i „Nieloty”. - Na etap antenowy na pewno będziemy chcieli zgłosić piosenkę „Podusza”, bo to nasz singiel – mówi Bogna Jurewicz. Zespół także jeszcze nie wie, kiedy dokładnie stoczy pojedynek na antenie radia. Warto dodać, że kapela również jest w trakcie nagrywania płyty. Album będzie się składał z 12 utworów. Teksty do wszystkich stworzyła Bogna, zaś muzykę skomponowali pozostali członkowie zespołu. Nagranie płyty wiąże się z dużymi kosztami. Zespół nie jest w stanie wygospodarować całej kwoty. Zwrócił się do twórców projektu polakpotrafi.pl. Jest to platforma crowdfundingowej (finansowania społecznościowego), która pomaga uzyskać fundusze na realizację różnych projektów. Jak to działa? – Każdy może wejść na stronę i wesprzeć finansowo możliwość nagrania naszej płyty. Wspierający mogą liczyć na różne nagrody, w zależności od przekazanej kwoty – tłumaczy Bogna. Można m.in. otrzymać limitowane kostki z logo zespołu, bilet na wybrany koncert, a nawet przelot samolotem czy weekendowy wyjazd z kapelą do górskiej chaty w Suchej Beskidzkiej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.polakpotrafi.pl/projekt/hello-my-sunshine. Obecnie zespół wsparło blisko 50 osób. Zebrano ponad 8 tys. zł. Aby projekt mógł być zrealizowany, potrzebne jest 16 tys. zł. Do zakończenia akcji zostało ponad 20 dni. Jeśli nie uda się w tym czasie zebrać całej sumy, zespół nie otrzyma wsparcia, a zebrane pieniądze wrócą do darczyńców. Do udziału zespołów w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław będziemy wracać w kolejnych wydaniach gazety.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również