Do etapu antenowego konkursu dostał się również zespół Hello My Sunshine, w którym wokalistką jest Bogna Jurewicz pochodząca ze Strzelina (fot. Andrzej Owczarek, Radio Wrocław)
Strzelińskie zespoły Bonhart i Hello My Sunshine, z wokalistką pochodzącą z naszego miasta, powalczą w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. Ponadto kapele są w trakcie nagrywania swoich debiutanckich krążków.
Strzeliński zespół Bonhart w składzie Maciej Bodnar (gitara), Jakub Kudzia (perkusja), Piotr Bachor (bas i wokal) oraz Maciej Wester (gitara prowadząca) po raz kolejny spróbował swoich sił w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław. W ubiegłym miesiącu pojechali na eliminacje do Wałbrzycha. – Zagraliśmy tam dwa własne utwory: „Total overdose” i „Get the f…away” – mówi Piotr Bachor. Choć muzycy nie do końca byli zadowoleni z występu, to jurorom bardzo się spodobało. Bonhart dostał się do kolejnego, antenowego etapu, który ruszył na początku kwietnia. Teraz kapela będzie walczyła o głosy słuchaczy, którzy zdecydują (wysyłając SMS-y), kto przejdzie dalej. Dwa utwory Bonhartu będą rywalizowały z piosenkami innego zespołu. Na razie nie wiadomo z kim staną do walki i kiedy dokładnie odbędzie się pojedynek. – Będziemy chcieli wybrać utwory szybkie, które oddają charakter naszej muzyki – podkreśla wokalista. Jak się okazuje, w eliminacjach w Wałbrzychu wziął udział także inny strzeliński zespół – Fosgen. Kapela znalazła się na liście rezerwowej i wciąż ma szanse wejść do etapu antenowego. Warto również dodać, że Bonhart jest w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego krążka. Na płycie znajdą się utwory, które powstawały od lipca 2014r. – Jesteśmy na etapie masteringu (ostateczne ukształtowanie brzmienia – red.). Okładkę projektuje nam kolega Piotrek Gajewski. Na razie nie chcemy jednak zdradzać jej wyglądu. Płytę nagrywamy we Wrocławiu w Chaos Underground. Właściciel zajmie się także wydaniem krążka. Na początku chcemy wypuścić 200 sztuk. Płytę będzie można kupić na naszych koncertach – wyjaśnia.

Pomóż nagrać płytę…
Do radiowego konkursu dostał się także zespół Hello My Sunshine, w którym wokalistką jest Bogna Jurewicz ze Strzelina. Kapela podczas eliminacji we Wrocławiu zaprezentowała dwa utwory „Podusza” i „Nieloty”. - Na etap antenowy na pewno będziemy chcieli zgłosić piosenkę „Podusza”, bo to nasz singiel – mówi Bogna Jurewicz. Zespół także jeszcze nie wie, kiedy dokładnie stoczy pojedynek na antenie radia. Warto dodać, że kapela również jest w trakcie nagrywania płyty. Album będzie się składał z 12 utworów. Teksty do wszystkich stworzyła Bogna, zaś muzykę skomponowali pozostali członkowie zespołu. Nagranie płyty wiąże się z dużymi kosztami. Zespół nie jest w stanie wygospodarować całej kwoty. Zwrócił się do twórców projektu polakpotrafi.pl. Jest to platforma crowdfundingowej (finansowania społecznościowego), która pomaga uzyskać fundusze na realizację różnych projektów. Jak to działa? – Każdy może wejść na stronę i wesprzeć finansowo możliwość nagrania naszej płyty. Wspierający mogą liczyć na różne nagrody, w zależności od przekazanej kwoty – tłumaczy Bogna. Można m.in. otrzymać limitowane kostki z logo zespołu, bilet na wybrany koncert, a nawet przelot samolotem czy weekendowy wyjazd z kapelą do górskiej chaty w Suchej Beskidzkiej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.polakpotrafi.pl/projekt/hello-my-sunshine. Obecnie zespół wsparło blisko 50 osób. Zebrano ponad 8 tys. zł. Aby projekt mógł być zrealizowany, potrzebne jest 16 tys. zł. Do zakończenia akcji zostało ponad 20 dni. Jeśli nie uda się w tym czasie zebrać całej sumy, zespół nie otrzyma wsparcia, a zebrane pieniądze wrócą do darczyńców. Do udziału zespołów w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław będziemy wracać w kolejnych wydaniach gazety.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.