Prezesem OSP w Nieszkowicach jest Krzysztof Skórka
W ostatnim czasie w Ochotniczych Strażach Pożarnych odbywały się posiedzenia sprawozdawczo-wyborcze. Podajemy składy nowych zarządów trzech jednostek z gminy Strzelin.
Wszystkie jednostki z gminy Strzelin przeprowadziły już zebrania. W skład nowego zarządu w OSP w Nieszkowicach weszli: prezes Krzysztof Skórka, naczelnik Piotr Lipowiecki, sekretarz Krzysztof Łuczak, skarbnik Sławomir Mariankowski oraz gospodarz Mieczysław Skórka. Wybrano także skład komisji rewizyjnej, w której znaleźli się Tomasz Dubaniowski (przewodniczący) , Mateusz Świderski i Andrzej Susło. Z kolei przedstawicielami do Zarządu Gminnego ZOSP RP zostali Krzysztof Skórka i Piotr Lipowiecki. W jednostce OSP w Nieszkowicach jest 19 druhów, z tego pięciu honorowych. Do akcji wyjeżdżać może natomiast 14 strażaków. Jednostka narzeka na małą ilość młodych osób. – Zaledwie kilku członków jest przed trzydziestką. Najmłodszy ma 21 lat – mówi prezes Krzysztof Skórka. W ubiegłym roku strażacy z OSP w Nieszkowicach uczestniczyli w 31 akcjach, w tym 15 razy wyjeżdżali do pożarów. Remiza w Nieszkowicach kilka lat temu została odnowiona. W garażu, w którym stoi wóz strażacki, brakuje jednak miejsca na boks, który mógłby służyć strażakom do przebierania się. Prezes liczy, że w niedalekiej przyszłości uda się dobudować takie pomieszczenie. Jednostka planuje zakupić w tym roku pompę szlamową oraz szyld z nazwą, który ma zostać zawieszony na remizie.
Spore zmiany zaszły w OSP w Brożcu, gdzie w zarządzie jest trzech nowych członków. Prezesem został Paweł Rogan, wiceprezesem Zbigniew Hołowaty, naczelnikiem Paweł Głowacki, zaś skarbnikiem Mariusz Samuel. W skład komisji rewizyjnej weszli Adam Głowacki (przewodniczący), Dawid Karoń i Mateusz Ilnicki. Delegatami do zarządu gminnego zostali Paweł Rogan i Mariusz Samuel. W jednostce jest ponad 30 druhów, z czego 22 czynnych i 3 honorowych. W połowie ubiegłego roku w Brożcu do użytku została oddana nowa remiza. Budowa trwała od 2014r. W związku z pracami strażacy nie wyjeżdżali na akcje. Warto dodać, że jednostka zezłomowała wóz strażacki, który nie nadawał się już do użytku. Teraz strażacy czekają na przydział nowego samochodu. W najbliższym czasie jednostka ma otrzymać jelcza, który do niedawna był wykorzystywany przez strażaków w KPPSP w Strzelinie.
Zebranie odbyło się także w OSP w Nowolesiu. Prezesem został Artur Konopnicki, naczelnikiem Jan Klusak, zaś skarbnikiem Michał Klusak. Komisja rewizyjna składa się z przewodniczącego Jana Mandziaka, sekretarza Krystiana Miazka i członka Kewina Wutzkego. Przedstawicielami do zarządu gminnego zostali Jan Klusak i Artur Konopnicki, zaś delegatami na zjazd gminny Jacek Ciężarek, Waldemar Mogielnicki, Michał Klusak i Tomasz Czajka . W jednostce służy 20 druhów, w tym jedna kobieta. Do akcji może wyjeżdżać 16 strażaków. W 2015 r. strażacy interweniowali 33 razy, w tym 18 przy pożarach. Warto zaznaczyć, że w jednostce w Nowolesiu (jako jedynej w powiecie strzelińskim) działa sekcja ratownictwa wodnego. Druhowie dysponują dwoma pontonami, w zespole jest czterech płetwonurków i pięciu sterników motorowodnych. Jednostka zamierza pozyskać nowy samochód do ratownictwa wodnego. W 2014r. w Nowolesiu oddano do użytku, po remoncie, remizę. Ciekawostką jest również fakt, że w tym roku jednostka obchodzi 50-lecie działalności. Strażacy chcą zorganizować z tej okazji imprezę. Nie ma jednak jeszcze ustalonej daty.
Na terenie gminy Strzelin są cztery jednostki. O wyborach w OSP w Kuropatniku pisaliśmy w jednym z poprzednich wydań gazety.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.