Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już niebawem na korytarzach wiązowskiej szkoły pojawią się kamery. Będzie ich ponad trzydzieści. Mają za zadanie podnieść poziom bezpieczeństwa, ale też zniechęcić potencjalnych złodziei czy wandali. We wtorek, 16 lipca, w Urzędzie Miasta i Gminy Wiązów podpisano umowę na zadanie pod nazwą: „Wykonanie monitoringu wizyjnego w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Wiązowie”.
Jak poinformowała Malwina Hertig z UMiG Wiązów, łącznie zamontowane zostaną 33 nowe kamery. Całkowita wartość zadania to 72 824,61 zł, a wykonawcą będzie firma CERBER ALARMY, Arkadiusz Ciesielski, z siedzibą w Lesznie. Prace mają zakończyć się do 30 września br.Do końca września w SP w Wiązowie pojawią się 33 nowe kamery
Wykonawca w ramach zamówienia zamontuje cały zestaw monitoringu (kamery, rejestratory, okablowanie i monitor). Montaż będzie polegał na odpowiednim zamocowaniu kamer i pozostałych urządzeń w miejscach wskazanych przez zamawiającego.
Zadanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przebywających w placówce. Monitoring ma również pełnić funkcję prewencyjną, czyli odstraszać potencjalnych złodziei i osoby mogące zdewastować obiekt.
Przypomnijmy, że zaledwie kilka miesięcy temu pisaliśmy o bójce uczniów, do której doszło tuż za budynkiem wiązowskiej placówki. Jak wiemy, konflikty zdarzają się w każdej szkole. Mamy nadzieję, że w przyszłości monitoring pozwoli na zmniejszenie, a nawet całkowite wyeliminowanie podobnych niebezpiecznych sytuacji.
Dodaj komentarz