Andrzej Wojciechowski (z lewej) i Krzysztof Szuba z Ekipy Klasyków to pomysłodawcy wyprawy wartburgiem dookoła Polski
Wyruszyli 20 lutego z Oławy i w siedem dni wartburgiem z 1991 roku przejadą całą Polskę. Na trasie mają m.in. Poznań, Szczecin, Gdańsk, Toruń, Giżycko, Warszawę, Łódź i Zawiercie. Zrobią to dla niespełna 2-letniej Lenki, która w tym roku musi przyjąć bardzo drogi lek.
Krzysztof Szuba z Kamieńca Wrocławskiego i Andrzej Wojciechowski z Wiązowa dwa lata temu założyli Ekipę Klasyków. – Poznaliśmy się na zlocie samochodów zabytkowych w Jelczu-Laskowicach – wspomina pan Krzysztof. Ekipa Klasyków liczy obecnie ponad 900 członków, ścisłe grono tworzy czternaście rodzin. Łączy ich miłość do zabytkowych pojazdów. – Najbardziej zależy nam jednak na tym, żeby spędzić fajnie czas – podkreśla Krzysztof Szuba. Wspólne spędzanie wolnego czasu i pasję Ekipa Klasyków wykorzystuje także do tego, aby pomóc innym. W ubiegłym roku zorganizowali imprezę charytatywną w Dobrzykowicach dla Mateusza i Karola.
– Mimo że pogoda była paskudna, to udało nam się zebrać ponad 13 tys. zł – wspomina Krzysztof. – W ogóle nie mieliśmy doświadczenia, jesteśmy zieloni w takich sprawach. Jak robiliśmy tę imprezę, poszedłem do sołtysa, a on mówi mi, że dwa tygodnie to za mało czasu, żeby wszystko przygotować, ale że pomoże. Pomógł i wspólnie to ogarnęliśmy – dodaje z uśmiechem nasz rozmówca. Ekipa Klasyków współorganizowała także akcję dla chorej Niny z Jelcza-Laskowic. O niespełna dwuletniej Lence ze Smolca usłyszeli pocztą pantoflową. To córeczka znajomego znajomych, która choruje na zespół Retta. Choroba odbiera zdolność mowy, chodzenia, kontroli nad ciałem, powoduje, że ciało musi walczyć z problemami z oddychaniem, atakami padaczkowymi, drgawkami i chorobami serca. Potrzeba około 600 tys. zł, aby dziewczynka przyjęła lek i mogła wyjechać na terapię do USA.

Robią to, aby nagłośnić zbiórkę
– Od razu wiedzieliśmy, że musimy im jakoś pomóc – mówią zgodnie nasi rozmówcy. – Teraz jest za zimno na organizację imprez plenerowych, więc wpadliśmy na pomysł, aby zrobić taką wyprawę dookoła Polski – dodaje Krzysztof, właściciel zabytkowego wartburga. Otrzymał go w spadku po dziadku. Dziś samochód jest oklejony dziesiątkami naklejek. To loga firm, które wsparły leczenie Lenki. Podróż po Polsce ma nagłośnić zbiórkę. Weźmie w niej udział dwadzieścia osób. Część z nich, jeśli pogoda pozwoli, także pojedzie zabytkowymi samochodami. Wartburgiem podróżować będzie pan Krzysztof z żoną i córką.
Na trasie mają m.in. Poznań, Szczecin, Gdańsk, Toruń, Giżycko, Warszawę, Łódź i Zawiercie. – Będziemy mieć hamownię w Gdańsku, na której samochód będzie testowany, w Łodzi mamy tor wyścigowy, w międzyczasie spotkamy się z dwoma youtuberami, którzy będą kręcić z nami klipy, odwiedzimy też zaprzyjaźnione kluby w Bytowie, Szczecinie, Poznaniu – wylicza pan Andrzej. Ekipa Klasyków zaangażowała się w zbiórkę dla Lenki w grudniu ubiegłego roku. – Wtedy na zbiórce było 40 tys. zł, dziś jest ponad 130 tys. zł. Organizujemy licytacje, na które dostajemy fanty od zaprzyjaźnionych firm i sponsorów, np. jeden kalendarz poszedł za 2200 zł. Mamy ogromną satysfakcję z tego, że możemy pomóc – podkreśla Andrzej. – Najbardziej będę szczęśliwy, jak uda się zebrać jakiekolwiek pieniądze i zobaczę uśmiech na twarzy mamy Lenki – dodaje Krzysztof.
Zapraszamy do śledzenia profilu Wartburgiem dookoła Polski dla Lenki na Facebooku oraz zachęcamy do wsparcia zbiórki dla Lenki Szczepańskiej na stronie siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/lena-szczepanska). Jeśli jesteście właścicielami firmy i chcecie, aby Wasze logo przemierzyło Polskę przyklejone do zabytkowego wartburga, koniecznie skontaktujcie się z organizatorami wyprawy.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Cześ
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
spajker. powiedziała :
Cześ powiedziała :
KrystianG powiedziała :
SPIKER jeżeli nie wiesz o co chodzi w takich akcjach, to się nie wypowiadaj. Rodzice Lenki są bardzo zadowoleni i wdzięczni za tą akcje.SOBOTA, 25 MARCA 2023 O 11:00, Wrocław Park południowy zapraszam na Urodzinowy Bieg pRETTy Lenyhttps://www.facebook.com/events/540001178261469/?ref=newsfeed
Spajker to wiejski głupek! Nie bierz na poważnie jego śmierdzących wypocin!
tak czesiu. mieszkam na wichurze jestem twoim sąsiadem . nie poce sie przy pisaniu ani nawet przy czytaniu. wiejski głupek to jest moje określenie twojej osoby i jak go używasz to zapłać proszę mi tantiemy za prawa autorskie. jak ci cos śmierdzi to umyj zęby. może przestanie.
Chłopie, skąd żeś się urwał? Zrób mądrze, weź mnie nie wkurw...

0
Gravatar
spajker.
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
Cześ powiedziała :
KrystianG powiedziała :
SPIKER jeżeli nie wiesz o co chodzi w takich akcjach, to się nie wypowiadaj. Rodzice Lenki są bardzo zadowoleni i wdzięczni za tą akcje.SOBOTA, 25 MARCA 2023 O 11:00, Wrocław Park południowy zapraszam na Urodzinowy Bieg pRETTy Lenyhttps://www.facebook.com/events/540001178261469/?ref=newsfeed
Spajker to wiejski głupek! Nie bierz na poważnie jego śmierdzących wypocin!
tak czesiu. mieszkam na wichurze jestem twoim sąsiadem . nie poce sie przy pisaniu ani nawet przy czytaniu. wiejski głupek to jest moje określenie twojej osoby i jak go używasz to zapłać proszę mi tantiemy za prawa autorskie. jak ci cos śmierdzi to umyj zęby. może przestanie.

0
Gravatar
Cześ
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
KrystianG powiedziała :
SPIKER jeżeli nie wiesz o co chodzi w takich akcjach, to się nie wypowiadaj. Rodzice Lenki są bardzo zadowoleni i wdzięczni za tą akcje.SOBOTA, 25 MARCA 2023 O 11:00, Wrocław Park południowy zapraszam na Urodzinowy Bieg pRETTy Lenyhttps://www.facebook.com/events/540001178261469/?ref=newsfeed
Spajker to wiejski głupek! Nie bierz na poważnie jego śmierdzących wypocin!

0
Gravatar
spajker.
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
KrystianG powiedziała :
SPIKER jeżeli nie wiesz o co chodzi w takich akcjach, to się nie wypowiadaj. Rodzice Lenki są bardzo zadowoleni i wdzięczni za tą akcje.SOBOTA, 25 MARCA 2023 O 11:00, Wrocław Park południowy zapraszam na Urodzinowy Bieg pRETTy Lenyhttps://www.facebook.com/events/540001178261469/?ref=newsfeed
wiem o co chodzi w takich akcjach. chodzi o autopromocje na dooopie ludzie biednych aby robić za dobrego samarytanina bedąc narcyze,.taka akcja świąteczna cartritas polega na tym że caritas rozda kilkuset niezamożnym osobom albo i zamożnym dary boże w postaci paczki świątecznej. w paczce wydawanej przed kamerami jest ryż cukier i sól. kościół dostaje od państwa czyli od społeczeństwa 20 miliardów zeta dotacji rocznie. 20 000 000 000,-zeta. w zamian daje sól i autopromocję. jeżeli masz dobre intencje to nie wydawaj 10 000 zeta na paliwo i sprzedaj tego grata dając te pieniądze na rzecz chorej osoby. ta dwuletnia lenka nic nie wie o tym że jest jakiś rajd a na pewno sie nie uśmiechnie jeżeli na jej nieszczęściu inni robia sobie karierę.no może ja wystawie na licytacje moje oszczane szorty z e swoim autografem i przed kamerami będę opowiadał że jest to moja pomoc dla lenki. mój sąsiad da na licytację swoje ścięte włosy hippisa a inny kolega odda się medytacjom i przez dwa dni pić alkoholu nie będzie. wszystko pod szyldem pomocy chorym. chory od tego nie wuzdrowieje no ale dla tych szlachetnych darczyńców to fejm na całą polskę. gigabajty komentów na fejsie i w prasie.rudolf hoss też robił sobie promocję. zastąpił nieekologiczny węgiel biomasą. ku chwale ojczyzny.

0
Gravatar
KrystianG
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
SPIKER jeżeli nie wiesz o co chodzi w takich akcjach, to się nie wypowiadaj. Rodzice Lenki są bardzo zadowoleni i wdzięczni za tą akcje.SOBOTA, 25 MARCA 2023 O 11:00, Wrocław Park południowy zapraszam na Urodzinowy Bieg pRETTy Lenyhttps://www.facebook.com/events/540001178261469/?ref=newsfeed
0
Gravatar
spajker.
RE: Pojadą wartburgiem dookoła Polski dla chorej Lenki
co za wyczyn. wyciskacz łez. dla chorej lenki wleją do starego grata paliwo za 10 000 zeta i zrobią sobie reklame. chora lenka wydrowieje od tego. ja spajker powstrzymam sie od komentowania czesia przez 7 dni. wyczyn. chora lenka od razu wyzdrowieje. podoba mi się jak sławny piłkarz co to 1 000 000 euro na tydzień zarabia robi jeszcze w reklamie pasty do zębów a jego pusta lalka o nazwie żona na licytacje swoje oszczane stringi wystawi aby wośp mogła kupić jakieś rzeczy dla chorych. jest rok wyborczy. zaraz ten europoseł karakan fizyczny i umysowy z wrocławia do celestyna zjedzie i będzie opowiadał o tym że jak on po raz kolejny 12 000 euro co miesiąc diet dostanie + 100 000 euro na mc dostanie za doradzanie arabksiemu krajowi to tym chorym na umyśle dzieciom z mikoszowa lepiej bedzie. taki europoseł co to z sb w komunie współpracowa ł przyjedzie na kilka godzin do sztrzelina i wyciśnie łzy współczucia tubylców. jak ten fałszywy chciwiec jeszcze raz do strzelina przyjedzie to stawiam się osobi scie na spotkanie z tym fałszywcem i zadaje otwarte pytania o to co zmieniło sie w życiu podopiecznych celestyna od czasu jego ostatniej ale nie ostatniej wizyty w strzelinie i w mikoszowie. tym panom z wartburga obiecuję że sam objadę swoim trabantem polskę dookoła a fejm z tego nie będzie służył mojemu narcyzmowi i mojej psychopatii ale ich narcyzmowi i ich pschychopatii nakierowanej na zabliźnienie ich kompleksów.. ja nawet przed kamerami nogi jana 23go pocałuję aby robić za sławnego i uniżonego sługę dobroci. jak by sprzedali tego grata i pieniądze nie na benzyne do grata ale na leczenie dziecka wydali i to nie przed kamerami ale bez kamer to pomyślałbym o nich że są w porzo. no ale oni są klonem czesia, są etycznym bakutilem.
0

Przeczytaj także