Oddanie sali do użytku nie mogło się obyć bez uroczystego przecięcia wstęgiSala na poddaszu Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie była nieużywana od blisko dwóch lat. Została wyłączona z użytku ze względu na zły stan techniczny. W ubiegłym tygodniu obiekt oddano do użytku po remoncie. Niech „nowa” sala ducha wzmaga – pod takim hasłem odbyło się w ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Publicznych w Wiązowie uroczyste otwarcie sali gimnastycznej.

Przypomnijmy. Sala na poddaszu budynku została wyłączona z użytku w 2013r. ze względu na zły stan techniczny. Gmina postanowiła przeznaczyć pieniądze na jej remont. Na sali wymieniono m.in. podłogę i instalację elektryczną. Wyremontowano również zaplecza i magazyny przyległe do sali. Inwestycja kosztowała ponad 60 tys. zł. Sala ma służyć głównie do ćwiczeń gimnastycznych, aerobiku czy zabaw ruchowych dla dzieci z klas 1-3.
Spotkanie otworzyła dyrektor Elżbieta Żuławińska, która przywitała zebranych. Podziękowała również wszystkim, którzy przyczynili się do remontu sali. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie. Następnie burmistrz Jerzy Krochmalny, pracownik urzędu Wiesława Kaczmarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Zawłocka oraz jedna z uczennic przecięli wstęgę. – Jest nam niezwykle miło, że oddajemy do użytku ten świeżo wyremontowany obiekt – powiedziała sekretarz UMiG Wiązów Agnieszka Puzyniak. – Dawniej ta sala to był centralny punkt w szkole. Po meczu minihokeja był czas na zrobienie pamiątkowego zdjęciaUczęszczając do niej, ćwiczyłam tutaj na lekcjach w-f. Wtedy nie było jeszcze sal sportowych. Teraz macie szczęście, bo możecie korzystać z boiska wielofunkcyjnego, orlika, a w szkole są trzy sale gimnastyczne. Życzę więc wielu sukcesów – dodała. Po przecięciu wstęgi rozegrano mecz w minihokeja, w którym oprócz uczniów udział wzięli burmistrz Jerzy Krochmalny i dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Wiązowie Zbigniew Michułka. Na zakończenie burmistrz, i dyrektor przedszkola w Wiązowie Bożena Świerzko przekazali klasom sportowym prezenty. Uczniowie otrzymali kilka piłek, w tym szczególne z autografami byłych koszykarzy Śląska Wrocław.

Komentarze   

men Permalink3 +2 men
RE: Niech „nowa” sala ducha wzmaga
Feta, jakby oddawali halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem. No ale jaki burmistrz takie inwestycje
2015-03-14 18:57 Cytować Zgłoś administratorowi
next Permalink2 +11 next
RE: Niech „nowa” sala ducha wzmaga
Do czego służy Gminny Zespół Oświaty?
2015-03-13 08:16 Cytować Zgłoś administratorowi
boluś Permalink1 -4 boluś
RE: Niech „nowa” sala ducha wzmaga
Pan wójt wygląda szałowo w tej koszulce.
2015-03-13 08:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.