Uczestnicy zebrania wpisują się na listę obecnościMieszkańcy Kucharzowic bezkonfliktowo wybrali sołtysa. Problem pojawił się natomiast przy wyborze członków rady sołeckiej, gdyż brakowało chętnych do kandydowania.

W Kucharzowicach uprawnionych do głosowania było 209. Wieczorem 6 maja w świetlicy wiejskiej stawiło się 59 mieszkańców. Spotkanie rozpoczął burmistrz Jerzy Krochmalny, a na przewodniczącego wybrano Czesława Maraja.
W komisji skrutacyjnej pracowali: Beata Maraj, Izabela Mazur i Waldemar Krems. Mieszkańcy zaproponowali jedyną kandydaturę na sołtysa Czesława Maraja który, wobec braku kontrkandydatów, został wybrany. Zdobył 53 głosy poparcia, 4 osoby wyraziły sprzeciw, a 1 osoba oddała głos nieważny.
Następnie nowy sołtys poprosił chętnych do zgłaszania swoich kandydatur do rady sołeckiej. Po dosyć sprawnym wyznaczeniu dwóch pierwszych osób Mateusza Hrazdila i Michała Leśkiewicza, pojawił się problem z wyłonieniem pozostałej trójki. W końcu, po słowach burmistrza, że rada sołecka jest jedynie organem doradczym, a pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje ponosi sołtys, w radzie zgodzili się pracować także Krzysztof Dwojak, Marian Hrazdil oraz Mariola Druszcz.
Kilka informacji przekazał mieszkańcom Jerzy Krochmalny. Świetlica w Kucharzowicach została zmodernizowana. Burmistrz postara się jeszcze o środki na dofinansowanie remontu zaplecza kuchennego. Gmina w dalszym ciągu jest zadłużona na ok 8 mln zł, ale jest już przygotowana (po spłatach części kredytów) do wejścia w nowy okres programowania – ubiegania się o pozyskanie funduszy unijnych. Trwają przygotowania do sporządzenia dokumentacji zmiany brukowania wiązowskiego rynku. Rozpoczęta zostanie także inwestycja rekultywacji wysypiska śmieci. Cena za m3 wody jest systematycznie obniżana (dzięki prowadzeniu płatności masowych i odpowiednim reorganizacjom w ZGK). Udało się także obniżyć koszty opróżniania szamba (z ok 180 do ok 105 zł za 6m3).
Głos zabrał obecny na zebraniu radny Grzegorz Arciński
- Jestem od tego, żeby wam służyć. Bardzo proszę, żebym zbierał za to, co sam źle zrobiłem lub czegoś nie zrobiłem. W sprawach istotnych piszcie państwo pisma do urzędów. Pisma zostają i można się na nie powołać, odwołać czy czegokolwiek dociekać. Na ile mnie chcecie, na tyle dla was będę. Na każde wasze zaproszenie przyjadę. Wysłucham waszych pomysłów. Proszę atakujcie mnie jak najczęściej, byle sprawiedliwie.
Przemawiała również radna Magdalena Krupa, która podkreśliła, że jest w opozycji w radzie powiatu.
- Nie ja podejmuję decyzje – mówiła.Mieszkańcy Kucharzowic bezkonfliktowo wybrali sołtysa
- Nie ode mnie one zależą. W tym roku powiat będzie ściągał wszelkie możliwe środki na dokapitalizowanie SCM. Wszelkie podejmowane działania na powiatowych drogach to będzie tylko łatanie dziur i koszenie. Na nic więcej nie możemy liczyć.
Publikujemy listę wybranych sołtysów i rad sołeckich w pozostałych miejscowościach gminy Wiązów.
Bryłów
Nowym sołtysem został Kazimierz Król. Do rady sołeckiej weszli: Tomasz Król, Andrzej Leńczyk, Maria Bojdo, Artur Pyczek i Elżbieta Kulik.

Jaworów
Na kolejną kadencję wybrana została dotychczasowa sołtys Władysława Piska. W skład rady sołeckiej weszli: Janusz Biernacki, Katarzyna Harasymowicz, Katarzyna Czyżycka, Stanisław Dżedżora oraz Iwona Linkowska.

Kalinowa
Na kolejną kadencję wybrana została dotychczasowa sołtys Ewa Mielczarek. W skład rady sołeckiej weszli: Ewa Oleszczuk, Małgorzata Stefanko, Irena Gorząch, Ewelina Organista oraz Teresa Mstowska.

Częstocice
Nowym sołtysem został Jarosław Romańczukiewicz. Do rady sołeckiej weszli: Małgorzata Jopa, Mateusz Romańczukiewicz, Anna Kwaśniewicz, Robert Rospęk i Wanda Puzyniak.

Zborowice
Wybory wygrała dotychczasowa sołtys Janina Bugryn-Pater. W skład rady sołeckiej weszli: Jacek Muszyński, Wioletta Gruszecka, Alicja Antes, Monika Muszyńska i Zbigniew Placzyński.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
bazyl
RE: Jedyny kandydat
Jestem przekonany, że burmustrz Krochmalny bardzo się ucieszył z wyboru Maraja na sołtysa.
0
Gravatar
bolo
RE: Jedyny kandydat
POwiat zadłużony do granic absurdu rozwiązać a krochmala POgonić jak i pozostałych "uzdrowicieli" tego powiatu.
0

Przeczytaj także