W połowie lutego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch dorocznych konkursów. W pierwszym wyróżniono zwycięzców V Gminnego Dyktanda, a w drugim najlepszych czytelników Gminnej Biblioteki w Borowie w 2018 r.
Autorem tekstu, z którym przyszło zmierzyć się uczestnikom dyktanda, był Gustaw Herling-Grudziński. Organizatorzy wybrali fragment z „Innego Świata”. Dyktando pisało 16 osób, a jury oceniało poprawność pisowni i biegłość w znajomości zawiłej polskiej interpunkcji. Laureatami dyktanda zostali: w kategorii młodzież – Aleksander Kotwica (I miejsce), Jakub Ożóg (II) i Miłosz Kluczewski (III). Wśród dorosłych I miejsce zajęła Anna Nowicka, II – Elżbieta Kluczewska i Anna Wójcik a III – Andrzej Florko. Wspólne zdjęcie laureatów V Gminnego Dyktanda i organizatorów konkursu
W konkursie na Najlepszego Czytelnika 2018 Roku wyróżniono osoby, które wypożyczyły najwięcej książek. I tak wśród dzieci to Iga Brzychcy i Michał Lesiński, którzy wypożyczyli po 150 książek. W kategorii młodzież zwyciężczynią okazała się Pola Wichlińska (84 książki), a wśród dorosłych Maria Kopicka (235 książek). Wyróżniono również czytelników korzystających z bibliotek w Borowie, Borku Strzelińskim, Zielenicach i Ludowie Śląskim. I tak w bibliotece w Borowie najwięcej książek w kolejności, dzieci, młodzież i dorośli wypożyczyli: Sebastian Konopka, Maria Pietrzak i Urszula Wierzbicka. W bibliotece w Borku Strzelińskim: Iga Brzychcy i Michał Lesiński, Dominika Teneta i Maria Kopicka. W Zielenicach: Zuzanna Kumorek, Pola Wichlińska i Gabriela Antonienko. A w Ludowie Ślaskim – Jolanta Łozińska, Iwona Żygadło i Klementyna Michniewicz.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że zwycięzcy obu konkursów otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody. Nagrody wręczyli Elżbieta Sucharska, dyrektorka GBP w Borowie i wójt Waldemar Grochowski.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.