W czwartek, 24 września, w Gminnym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Borku Strzelińskim odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Duszyńskim, strzelińskim pisarzem, dziennikarzem oraz twórcą gier komputerowych.

Autor opowiedział o swojej pracy, pasjach i zamiłowaniu do fantastyki. Zdradził także, co straszy w Borowie, skąd wzięły się nazwy miejscowości Borek Strzeliński, Michałowice i Świnobród, czego symbolem jest czarny pies oraz gdzie diabeł grał w kręgle. Nie zabrakło również podróży w czasie. Za sprawą opowieści uczestnicy spotkania przenieśli się do Glatz, czyli dawnego Kłodzka, gdzie wraz z kapitanem Kleinem próbowali rozwikłać kryminalną zagadkę i poznali niezwykłe szczegóły z życia miasta w 1920 roku. Usłyszane tego dnia legendy zapewne zmotywowały część osób do lepszego poznania ciekawych miejsc w naszym regionie Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Tekst ukazał się w 37 (1026) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.