Patrząc tylko na długość wyremontowanego odcinka nie jest to dużo. Jednak dla lokalnej społeczności, dla rolników, była to ważna i wyczekiwana inwestycja. Ul. Polna w Borowie spełnia teraz wyższe standardy.


Wygodny dojazd do pól jest dla rolników sprawą ważną. W tym przypadku z nowej drogi korzystać będą nie tylko właściciele przylegających do niej gruntów. - Pod koniec września oddaliśmy do użytku przebudowaną ul. Polną w Borowie – powiedział wójt Waldemar Grochowski. - Koszt przeprowadzonych prac budowlanych to nieco ponad 360 tys. zł, z czego 63 tys. zł stanowiła dotacja z urzędu wojewódzkiego. Za te pieniądze przebudowaliśmy odcinek 350 m drogi dojazdowej do gruntów rolnych – wyjaśnił nasz rozmówca.

A tak wygląda teraz ul. Polna w Borowie. Foto. UG Borów

Tekst ukazał się w 39 (1028) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Wiadro Permalink4 +3 Wiadro
RE: Skorzystają nie tylko rolnicy
Stracone dwa lata a przed nami jeszcze trzy. Albo głupich nie brakuje albo wybory były tak kryształowe jak u Łukaszenki...
2020-10-15 14:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Jet Permalink3 +4 Jet
RE: Skorzystają nie tylko rolnicy
Oprawy oświetlenia ulicznego byście powoli zaczęli wymieniać na ledowe, nie musielibyście strugać głupa i wciskać ludziom kit, że czujnik się zepsuł... Wpływy z tytułu podatków teraz powinny być większe..., a wciąż zalatuje starą dobrą kombinatoryką.
Oszczędności za prąd (a więc z korzyść dla środowiska) i zredukowany smog świetlny do minimum. Na pewno są na to jakieś dotacje, a nawet gdyby nie, to niższe rachunki spłacą inwestycje.
Zapraszam na przejażdżkę tranzytem przez Czechy nocą- warto się ruszyć z domu i odkryć prawdę, że gmina Borów jest 100 lat za...
2020-10-15 14:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Jaca Permalink2 +2 Jaca
Ostatki
To sa juz ostatki jego sił. Tylko że nie ma następcy. Bo Zdzichu ten od dróg powiatowych to się nadaje do pchania karuzeli
2020-10-15 08:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Kilo Permalink1 -1 Kilo
Droga
Czas zmienić wójta polna droga się zachwyca a co z reszta
2020-10-14 21:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.