Skromniej niż przed rokiem czy dwoma laty i to dużo skromniej. Pandemia sprawiła, że odprawiona została Msza św. w intencji ojczyzny, a zrezygnowano z cieszących się ogromnym zainteresowaniem imprez towarzyszących, które były już tradycją Borowa.

Odpowiedzialnie, czyli bezpiecznie dla uczestników i z należytym szacunkiem dla naszej historii. Tak w dużym skrócie można powiedzieć o obchodach listopadowego Święta Niepodległości. Wcześniej wiadomo było, że ze względu na pandemię w gminie Borów nie odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości. W ubiegłych latach obchodom rocznicy 11 listopada 1918 r. towarzyszyły okolicznościowe wystawy i koncerty pieśni patriotycznych. W tym roku rocznicowe obchody zostały ograniczone do Mszy św. za ojczyznę. Nabożeństwo odprawił ks. Zbigniew Sowiński, proboszcz parafii w Borowie.
Chór parafialny z Borowa śpiewał podczas liturgii
Tekst ukazał się w 45 (1034) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: W Borowie inaczej niż przed rokiem
Ten Bóg z zażenowaniem patrzy na Borów. Stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo a ci zamiast tworzyć coś pozytywnego to tarzają się po kościelnej podłodze i proszą o pomoc zamiast pomóc Bogu. Siara.
2020-11-26 10:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.