W sumie będzie to prawie 200 tys. zł. Beneficjentami będą uczniowie szkół podstawowych w Borku Strzelińskim, Borowie i Zielenicach. Więcej kontaktów z rówieśnikami, mniej smartfonów i ekranów komputerów.
Panująca pandemia sprawiła, że coraz rzadziej spotykamy się i dotyczy to również uczniów. Szkoły przechodzą na nauczanie zdalne, a co za tym idzie, uczniowie zamiast rozmawiać w przerwie między lekcjami siedzą w domach. Odpowiedzią na związane z tym wyzwania jest realne wsparcie, na jakie mogą liczyć uczniowie szkół podstawowych w gminie Borów. - Zgłosiliśmy do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 projekt pn. Gmina Borów wspiera uczniów szkół podstawowych - powiedział wójt Waldemar Grochowski. - W ramach projektu uczniowie będą mogli skorzystać z zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i zająć rozwijających uzdolnienia. Pozyskaliśmy na ten cel prawie 185 tys. zł, co z ok. 32 tys. zł z budżetu gminy daje kwotę prawie 220 tys. zł – wyjaśnił nasz rozmówca.
Tekst ukazał się w nr 4 (1092) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.