Choć większość naborów wniosków na dofinansowanie różnego typu przedsięwzięć mamy w tej perspektywie finansowej już za sobą, część funduszy z programu regionalnego dla naszego województwa nadal czeka na zagospodarowanie. Na jakie projekty możemy w najbliższym czasie składać wnioski?

W wakacje zainteresowani mogą postarać się o dotacje m.in. na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, świadczenie usług opiekuńczych i asystenckich, na projekty dotyczące budowy lub modernizacji systemów oczyszczania ścieków komunalnych, a także na inwestycje, które zabezpieczą Dolnoślązaków przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi i ich skutkami.
− Dzięki środkom unijnym nasz region przeszedł ogromną metamorfozę i wciąż się rozwija. Efektem realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego jest m.in. wzrost konkurencyjności
i innowacyjności dolnośląskich przedsiębiorstw, rozwój infrastruktury transportowej, społecznej i gospodarczej, a także tworzenie nowych miejsc pracy i ograniczenie wykluczenia społecznego. Do końca perspektywy pozostało jeszcze półtora roku, wspólnie wykorzystajmy dobrze ten czas i unijne pieniądze, które są jeszcze w dyspozycji samorządu województwa − zachęca marszałek Cezary Przybylski.

Najbliższe nabory:
-
Działanie 4.2 Gospodarka wodno-ściekowa, wnioski na inwestycje dotyczące budowy, rozbudowy, przebudowy i modernizacji systemów odprowadzania i oczyszczania ścieków komunalnych, ogłoszenie naboru 8 lipca, przyjmowanie aplikacji od 19 sierpnia (konkurs dotyczy projektów realizowanych poza obszarami ZIT-ów).

- Działanie 4.5 Bezpieczeństwo, wnioski na projekty dotyczące zabezpieczenia obszarów miejskich do 100 tys. mieszkańców przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi i ich następstwami, przyjmowanie aplikacji od 2 lipca.

- Działanie 9.2 Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, wnioski na świadczenie usług asystenckich i opiekuńczych, ogłoszenie konkursu 16 lipca, przyjmowanie aplikacji od 4 września.

- Działanie 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, wnioski na uruchamianie nowych miejsc w przedszkolach, rozszerzenie oferty ośrodka wychowania przedszkolnego o zajęcia dodatkowe lub doskonalenie zawodowe nauczycieli, ogłoszenie o konkursie 21 sierpnia, przyjmowanie aplikacji od 24 września.

Więcej informacji o naborach znajdziemy w harmonogramie naborów wniosków na stronie internetowej www.rpo.dolnyslask.pl.

Komentarze   

Frank Permalink4 0 Frank
Uczciwosc
Skoro jestes uczcziwy to zglos znane ci fakty o korupcji w administracji i organach scigania w Strzelinie, jak powiadasz. Przeciez wiesz ze jesli ktos nie ujawnia faktow zwiazanych z przestepstwem jest rownie za nie odpowiedzailny. Swoja droga czy twoi sasiedzi zazdroszcza ci posiadania roweru?
Czlowieku - stale bzety i bredzenie. Ocknij sie.
2019-07-25 23:44 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 0 spajker
RE: Pieniądze z unii w zasięgu ręki
Cytuję Frank:
Czas najwyzszy Spajker by ktos cie w koncu przetkal. Nie ma znaczenia z ktorej strony. Stale bredzisz bez granic.

Hans Frank zawsze na straży łakną. Był chyba nawet obrońcą w Norymberdze. Brzydzi się uczciwością
2019-07-25 15:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Frank Permalink2 -5 Frank
Spajker to "przetkania"
Czas najwyzszy Spajker by ktos cie w koncu przetkal. Nie ma znaczenia z ktorej strony. Stale bredzisz bez granic.
2019-07-24 23:32 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink1 +4 spajker
RE: Pieniądze z unii w zasięgu ręki
znam pewną łysą pałę z ziębic. wygląda jak frankenstein i ma kompleks wyższości. jest narcyzme. bożyszcze kobiet i butoliz. kondratowice 2.0
na zdjęciu trzyma dyplom, ma na sobie garnitur za 1 tys złotych i się obnaża. jestem wielki- załatwiłem dotacje na tpo aby kupa w ziębicach szybciej rurą spływała.
co załatwił ważniak? ano kazał podwładnemu napisać wniosek o treści skonsultowanej z komitetem centralnym partii i ziębice dostały przydział na pieniądze. w ślad za tym idzie splendor że gdyby nie narcyz i arogant to mieszkańcy ziębic kupę by na podwórku robili.
nie widzę zdjęć tych 8 tysięcy mieszkańców ziębic, którzy swoimi codziennymi wydatkami w sklepie finansują urzędnicze fanaberie i urzędnicze zabawy we władzę. średnio w ziębicach każdy ma 2,5 tys zł na rękę ( średnia dolnośląska to 3,7 tys na rękę). tych 8 tys mieszkanóc wydaje swoje 2,5 tysiaka czyli siła nabywcza = 20 milionów złotych na miesiąc. w tych 20tu milionach jest 23% podatku vat, które każdy klient płaci w paragonie czyli ziębiczanie płaca do budżetu tak ok 4 milionów na mc czyli 48 milionów rocznie. raz na ruski rok jakiś aparatczyk partyjny robiący za następce bonapartego dostanie przydział np 1 miliona na przetkanie kanalizy i już jest wielki. jest ogromny, on stał nawet obok marszałka i zna nawet grubego rycha. tupet nie zna granic.
2019-07-24 17:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.