Przedstawiciele administracji i organizacji pozarządowych z województwa dolnośląskiego obradowali o sposobach na zbudowanie Polski Szczęśliwych Rodzin.
●        Ponad 140 osób z organizacji zainteresowanych rozwijaniem działań na rzecz polskich rodzin wzięło w środęudział w konferencji zorganizowanej przez Fundację Narodowego Dnia Życia.
●        Gospodarzem spotkania był Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, który zapowiedział powołanie Rady Rodziny mającej działać przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.
●        Uczestnicy zapoznali się z nowymi koncepcjami pracy na rzecz rodziny przygotowanymi przez ekspertów Fundacji oraz wymienili się doświadczeniami zawodowymi.
●        Gościem specjalnym wydarzenia była Barbara Socha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej.
●        Perspektywę działań biznesu na rzecz rodziny zaprezentował Błażej Marzoch z KGHM.
 
Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce. 
Zmiana proponowana przez autorów projektu Polska Szczęśliwych Rodzin polega na postawieniu rodziny w centrum zainteresowania naszej wspólnoty, szczególnie na poziomie samorządowym, który jest najbliżej ludzi i ich codzienności.Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski
− Myślenie o rodzinie jako jednym z wielu różnych obszarów polityki samorządowej prowadzi wprost do jej uprzedmiotowienia. W takim wymiarze rodzina staje się jedynie biorcą pomocy. Tymczasem oczywistym jest, że to właśnie szczęśliwa rodzina stanowi de facto sens i cel każdej działalności naszej społeczności. Dobra infrastruktura, szkoły, bezpieczeństwo - wszystkie te działania w ostatecznym rozrachunku służą przecież temu, żeby Polacy byli szczęśliwsi - mówi Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowy Dzień Życia, która jest organizatorem projektu.
− Z badań wynika, że wielu Polaków nie realizuje swoich aspiracji związanych z rodziną - choćby w wymiarze liczby posiadanych dzieci. To nie jest tylko problem braku żłobków, czy zbyt małych mieszkań. Jako społeczność i państwo niewystarczająco dbamy o to, by rodziny czuły się ważne. Chcemy, by dzięki proponowanym przez nas zmianom młodzi Polacy poczuli, że wszyscy dookoła nich dbają i troszczą się, by założyli szczęśliwe rodziny - dokładnie takie, o jakich marzą - dodaje Paweł Woliński, współtwórca projektu.
 Barbara Socha_MRiPS_Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej
Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zapowiedział na konferencji powołanie Rady Rodziny, działającej jako organ opiniodawczy przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.
Zaprosił do składania kandydatur do Rady: przedstawicieli samorządów, autorytety świata nauki, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którzy działają w obszarze polityki prorodzinnej.

- Podjąłem decyzję, że na Dolnym Śląsku powołana zostanie Rada Rodziny, która pełnić będzie funkcję opiniodawczo-doradczą we wszystkich kwestiach dotyczących rodzin – mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski - Chciałbym, aby w jej skład wchodzili zarówno samorządowcy, jak i autorytety ze świata nauki, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Za koordynację projektu Polska Szczęśliwych Rodzin odpowiada Fundacja Narodowego Dnia Życia, realizując tym samym swoją statutową działalność. Projekt realizowany jest w ramach grantu pozyskanego w konkursie „Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Więcej o projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin oraz o spotkaniach liderów działań na rzecz rodziny można przeczytać na stronie wwww.polskaszczesliwychrodzin.pl
 Jacek Sapa_koordynator projektu Polska Szczęśliwych Rodzin
O projekcie Polska Szczęśliwych Rodzin
Polska Szczęśliwych Rodzin to projekt realizowany od 2020 roku w ramach konkursu grantowego “Po pierwsze Rodzina!” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ma na celu koordynację współpracy między wszystkimi organizacjami zajmującymi się kwestiami polityki rodzinnej w Polsce: w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych. Międzyorganizacyjna współpraca ma postawić rodzinę w centrum uwagi i wszelkich działań administracji na wszystkich szczeblach jej funkcjonowania.


www.polskaszczesliwychrodzin.pl
Profil projektu Polska Szczęśliwych Rodzin na portalu Facebook  
 Paweł Woliński odpowiada za nadzór merytoryczny w projekcie Polska Szczęśliwych Rodzi
O Fundacji Narodowego Dnia Życia
Fundacja Narodowego Dnia Życia realizuje liczne projekty z zakresu polityki prorodzinnej w Polsce. Fundacja jest organizatorem Narodowego Kongresu Rodziny, Marszy dla Życia i Rodziny oraz kampanii społecznych i konferencji na temat pozytywnych aspektów funkcjonowania rodziny, zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Środowisko osób działających obecnie w ramach Fundacji od 2005 roku organizuje obchody Narodowego Dnia Życia a sama Fundacja została założona w 2009 roku. Prezesem zarządu Fundacji jest Jacek Sapa.
www.dzienzycia.pl

Komentarze   

Kleszcz Permalink4 0 Kleszcz
RE: Polska Szczęśliwych Rodzin...
Jak Olga z Tomaszem :-)
2020-11-29 21:22 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +4 spajker.
RE: Polska Szczęśliwych Rodzin...
jak wojewoda kazał ro teraz będą szczęśliwe rodziny. do szczęścia rodzinom tylko politycznego programu zabrakło. szczęście rodziny z pocztowej 4 to 15tu klientów na meline dziennie i 10ciu klientów na usługi masażu układu wydalniczego dziennie. taka dobrze prosperująca rodzina dostanie jeszcze lokal za free od gminy aby i pgr i cyrkowiec i kasę i fejm mieli.
2020-11-29 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Antek onanista Permalink2 +5 Antek onanista
RE: Polska Szczęśliwych Rodzin...
Ble ble ble. Ble.
2020-11-29 09:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Rita Permalink1 +6 Rita
RE: Polska Szczęśliwych Rodzin...
Pierdu pierdu, pitu pitu
2020-11-28 22:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.