Atrakcyjny cel podróży, co potwierdzić może niemal 5 mln turystów, którzy odwiedzili Wrocław w ubiegłych latach, doceniając szczególny klimat miasta. Idealny zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy wakacyjny pobyt.
Wieczorną rozrywkę zapewniają liczne teatry i kina, Opera, Narodowe Forum Muzyki, a także restauracje i kluby, bo Wrocław to miasto, które nie śpi, pulsuje i tętni – za dnia miejskim gwarem, nocą – życiem towarzyskim. Bogata jest także oferta festiwali, które odbywają się cyklicznie. Warto wpisać do terminarza wizytę we Wrocławiu przy okazji jednego w wybranych wydarzeń – muzycznych, filmowych, teatralnych, dotyczących literatury i sztuki, nauki, kulinariów, sportu. Stałe miejsce w kalendarzu imprez zajmują też wrocławskie święta – Dzień Odry i Święto Wrocławia, oraz jarmarki, szczególnie czerwcowy, towarzyszący największemu kulinarnemu festiwalowi Europa na Widelcu, oraz Bożonarodzeniowy.
Po intensywnym dniu warto zajrzeć także do ogrodów – Japońskiego czy Botanicznego lub odetchnąć wśród zieleni Promenady Staromiejskiej i nadodrzańskich bulwarów, bo Wrocław, poprzecinany licznymi dopływami Odry, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i ponad 100 mostów.
Miasto jest szczególnie przyjazne dzieciom – mnóstwo zabawy zapewni im wizyta w Hydropolis – multimedialnej wystawie poświęconej wodzie, Kolejkowie – największej w Polsce makiecie kolejowej czy na licznych placach zabaw, ale najbardziej ekscytujące są zawsze poszukiwania niemal 600 krasnali rozsianych po całym mieście! Wrocławianie zaprzyjaźnili się z nimi i obecnie skrzaty są jednym z miejskich symboli. Raz w roku we wrześniu mają nawet swoje święto – Wrocławski Festiwal Krasnoludków. To prawdziwie bajkowa uroczystość, kilka dni radosnej, kolorowej fiesty, w której uczestniczą mali i duzi. Szczegółowy wykaz wrocławskich skrzatów znajduje się na stronie www.krasnale.pl.
Siłą Wrocławia są przede wszystkim ludzie – nie tylko mieszkańcy, ale także przyjezdni. Każdy, kto choć raz odwiedził to miasto, wspomina je z sentymentem. Skąd to wiemy? W konkursie European Best Destination 2018 zdobyliśmy ponad 41 tysięcy głosów, które napłynęły ze 146 krajów!
Wysoko oceniana jest życzliwość i otwartość wrocławian, bo klimat Wrocławia buduje mentalność ludzi. Jak to się stało, że historyczny gród stał się ambitną metropolią, miastem studentów, przedsiębiorców, naukowców, artystów? Na pewno ogromny wpływ miały na to doświadczenia II wojny światowej, gdy na zgliszczach Festung Breslau trzeba było zbudować nie tylko nowe miasto, ale i relacje społeczne. Nagle na tym samym terenie znaleźli się ludzie, którzy trafili tu i przypadkowo, i z wyboru. I wszyscy razem zaczynali od nowa – młodość spotkała się z doświadczeniem, tradycja i przeszłość z nowoczesnością. A mieszkańcy stali się naturalnymi ambasadorami swojego miasta. Dzięki nim budowany jest jego wizerunek, a ich energia i kreatywność są siłą, zachęcającą do odkrywania go.
I właśnie „spotkanie” stało się symbolem miasta. Spotkanie głów państw, ale i zwykłych ludzi. Spotkanie pomysłów, idei. Mozaika głosów, języków, przekonań, religii. Bo Wrocław od zawsze jest miastem spotkań, miastem, które jednoczy.

Wrocławskie Top 10
1. Przepiękny Rynek z wyjątkowym ratuszem i wspaniałymi mieszczańskimi kamienicami.
2. Zoo z Afrykarium, najstarszy i największy (pod względem różnorodności gatunków) ogród zoologiczny w Polsce z unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym środowisko wodne Afryki.
3. Ostrów Tumski, dawna wyspa, na której wybudowano gród, który dał początek miastu.
4. Panorama Racławicka, monumentalne malowidło – jedno z niewielu zachowanych na świecie.
5. Hala Stulecia z Centrum Poznawczym, wpisana na listę UNESCO z fontanną multimedialną.
6. Sky Tower, najwyższy budynek we Wrocławiu, z którego można podziwiać panoramę miasta (punkt widokowy).
7. Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym kryje się perła dolnośląskiego baroku – Aula Leopoldina, oraz Wieża Matematyczna.
8. Aquapark, w którym można odpocząć całą rodziną po zwiedzaniu miasta.
9. Wyjątkowa Dzielnica Czterech Wyznań, gdzie w bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery świątynie różnych wyznań.
10. Hydropolis – multimedialna, pełna interaktywnych instalacji, wystawa poświęcona wodzie umiejscowiona w dawnym podziemnym zbiorniku wody pitnej.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.